Mobilā versija
+0.2°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
22. janvāris, 2014
Drukāt

Ukrainas protestos pirmie upuri; tiešraide no Kijevas (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainā, kur jau trešo dienu pēc kārtas notiek vardarbīgas sadursmes starp demonstrantiem un drošības dienestu spēkiem, bojā gājuši divi cilvēki, no kuriem vienu, kā paziņojusi demonstrantu medicīnas dienests, nošāvis milicijas snaiperis, bet otrs nokritis no protestētāju uzceltajām barikādēm.

Sadursmes turpinājušās arī agrā trešdienas rītā, milicijas īpašo uzdevumu vienības “Berkut” kaujiniekiem sākot uzbrukumu protestētāju barikādem. Viņi spēja atspiesti demonstrantu pūli no Gruševska ielas, kur notika asākās sadursmes. Pēc tam, kad demonstrāciju vietā sāka pieplūst aizvien vairāk cilvēku, protestētājiem atkal izdevās atspiest “Berkut” spēkus, kuri pret viņiem izmantoja kā asaru gāzi, tā gumijas lodes un trokšņu granātas.

Šobrīd Gruševska ielā milicija un demonstranti nostiprinājušies savās pozīcijās, taču protestētāju skaits, kā ziņo vietējie mediji, turpina pieaugt, un pūlis aizvien uzstājīgāk tuvojas miliču rindām.

Situācija Kijevā ir nokaitēta, demonstrācijām kļūstot aizvien vardarbīgākām. Šķiet, puses negrasās piekāpties. Ukrainas amatpersonas brīdinājušas, ka nebaidīsies lietot spēku, lai apspiestu protestus.

Tiek ziņots, ka pēdējo dienu sadursmēs cietuši aptuveni 1400 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai, dieniņ, tas ir pavisam nopietni jau…

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+