Mobilā versija
+14.5°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 25. jūnijs, 2017
22. janvāris, 2014
Drukāt

Ukrainas protestos pirmie upuri; tiešraide no Kijevas (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainā, kur jau trešo dienu pēc kārtas notiek vardarbīgas sadursmes starp demonstrantiem un drošības dienestu spēkiem, bojā gājuši divi cilvēki, no kuriem vienu, kā paziņojusi demonstrantu medicīnas dienests, nošāvis milicijas snaiperis, bet otrs nokritis no protestētāju uzceltajām barikādēm.

Sadursmes turpinājušās arī agrā trešdienas rītā, milicijas īpašo uzdevumu vienības “Berkut” kaujiniekiem sākot uzbrukumu protestētāju barikādem. Viņi spēja atspiesti demonstrantu pūli no Gruševska ielas, kur notika asākās sadursmes. Pēc tam, kad demonstrāciju vietā sāka pieplūst aizvien vairāk cilvēku, protestētājiem atkal izdevās atspiest “Berkut” spēkus, kuri pret viņiem izmantoja kā asaru gāzi, tā gumijas lodes un trokšņu granātas.

Šobrīd Gruševska ielā milicija un demonstranti nostiprinājušies savās pozīcijās, taču protestētāju skaits, kā ziņo vietējie mediji, turpina pieaugt, un pūlis aizvien uzstājīgāk tuvojas miliču rindām.

Situācija Kijevā ir nokaitēta, demonstrācijām kļūstot aizvien vardarbīgākām. Šķiet, puses negrasās piekāpties. Ukrainas amatpersonas brīdinājušas, ka nebaidīsies lietot spēku, lai apspiestu protestus.

Tiek ziņots, ka pēdējo dienu sadursmēs cietuši aptuveni 1400 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai, dieniņ, tas ir pavisam nopietni jau…

Liesmas sasniedza 24.stāvu 15 minūtēs: kā tas varēja notikt? (4)Vai līdzīga ugunsnelaime kā Londonā nevar notikt arī Rīgas daudzstāvu namos?
Draugiem Facebook Twitter Google+