×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. marts, 2015
Drukāt

Ukrainas puse paziņo par bruņojuma atvilkšanu (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas puse turpina smagā bruņojuma atvilkšanu no frontes līnijas valsts austrumos, tomēr jebkurā brīdī ir gatava atvest atkal tehniku uz kaujas pozīcijām, sestdien paziņoja Ukrainas armijas pārstāvis Andrejs Lisenko.

Arī pašpasludinātās Doņeckas tautas republikas Aizsardzības ministrijas pārstāvis sestdien paziņoja, ka “iniciatīvas kārtībā” no frontes līnijas prokrieviskie separātisti atvelk mīnmetējus.

“Turpinās Ukrainas Bruņoto spēku smagās tehnikas atvilkšanas trešais posms. Saskaņā ar Minskas vienošanos vakar sākās iepriekš sagatavoto reaktīvās raķešu palaišanas sistēmas “Uragan” platformu atvilkšana,” viņš sestdien teica žurnālistiem Kijevā.

Lisenko atgādināja, ka Ukrainas puse jau ir veikusi vairāku veidu bruņojuma atvilkšanu no frontes līnijas un saskaņā ar Minskas vienošanos ir divas nedēļas laika, lai veiktu atbilstošu smagā bruņojuma atvilkšanu.

“Mēs to darām vairākas dienas. Katru dienu mēs atvelkam smago bruņojumu un gaidām, ko darīs mūsu pretinieks,” paziņoja Ukrainas armijas pārstāvis.

Viņš uzsvēra, ka Ukrainas puse bruņojuma atvilkšanu veic starptautisko novērotāju un plašsaziņas līdzekļu pārstāvju klātbūtnē.

Vienlaikus Lisenko paziņoja, ka Ukrainas puse ir gatava jebkurā brīdī sākt bruņojuma, kura kalibrs pārsniedz 100 milimetrus, nogādāšanu atpakaļ līdzšinējās kaujas pozīcijās, ja pretinieks mēģinās uzbrukt.

Ukrainas armija smagā bruņojuma atvilkšanu sāka 26.februārī.

Pašpasludinātās Doņeckas tautas republikas Aizsardzības ministrijas pārstāvis Eduards Basurins sestdien žurnālistiem sacīja, ka “mīnmetēji tiks atvilkti šodien. Tehnikas atvilkšanā piedalīsies Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) misija”.

Viņš uzsvēra, ka lēmumu par mīnmetēju atvilkšanu sestdien “iniciatīvas kārtībā” pieņēma Doņeckas tautas republikas vadība.

“Īpaši uzsveru, ka šī bruņojuma atvilkšana nav paredzēta iepriekš panāktajās vienošanās un tādēļ notiek atbilstoši Minskas vienošanas par pilnīgu uguns pārtraukšanu garam, nevis burtam,” paziņoja Basurins.

Viņš norādīja, ka 1.martā Doneckas tautas republika pirmā pilnībā pabeidza Minskas pamiera līgumā noteiktā bruņojuma atvilkšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kijeva nekur nesteidzas??????? KĀPĒC steigties, ja pretī ir meļi??????? Steigties vajag LĒNĀM… Pretējā puse jau arī NESTEIDZAS!

  2. paziņot jau var,tikai kā tur ir īstenībā?Šmaucās ukrofašisti,nekur viņi netaisās to tehniku atvilkt.

  3. labs krievs ir ... Atbildēt

    Krievnacistu teroristus un viņu sabiedrotos sarkanarmiešu palīgus vajag kā prusakus iznīcināt — lietojot visas iespējamās metodes.

  4. kaujinieki atvilka jau pirms nedēļas, bet kijeva nekur nesteidzas, nepavisam negribas minskas pamieru pildīt:)

Draugiem Facebook Twitter Google+