×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2015
Drukāt

Ukrainas robežu šķērsojuši 2000 Krievijas karavīru, paziņo Porošenko (13)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Ukrainas robežu šodien šķērsojuši vairāk nekā 2000 Krievijas karavīru, un šobrīd Ukrainā atrodas vairāk nekā 9000 Krievijas karavīru, 500 tanku, smagās artilērijas vienību un bruņutransportieru, Pasaules Ekonomikas forumā (WEF) Davosā trešdien paziņoja Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

“Ja tā nav agresija, tad kas ir agresija?” vaicāja Porošenko.

Viņš arī demonstrēja fragmentu no 13.janvārī pie Volnovahas apšaudītā autobusa, kad kaujinieku raidītas raķetes sprādzienā tika nogalināti vairāk nekā desmit mierīgie iedzīvotāji.

“Man tas ir teroristiska uzbrukuma Ukrainai simbols. Terorisms ir pasaules problēma, un mēs uzvarēsim,” sacīja Porošenko.

Porošenko arī pavēstīja, ka Ukraina nerīkos jaunas sarunas par Minskas pamiera vienošanos. “Mums nav ko apspriest,” sacīja prezidents, aicinot pilnībā izpildīt esošās vienošanās nosacījumus. “Ja jūs gribat apspriest kaut ko citu, jūs neesat par mieru, jūs esat par karu.”

Porošenko iepriekš telekanālam “Bloomberg Europe TV” pavēstīja, ka “situācija pasliktinās. Mēs tagad esam saņēmuši informāciju, ka vairāk nekā 2000 Krievijas karavīru šķērso mūsu robežu un vairāk nekā 200 tanku un bruņutransportieru. Tas rada ļoti lielu tālākās eskalācijas risku.”

Tomēr situācija patlaban nav tik sarežģīta kā pērn augustā, atzina valsts galva. Cita starpā vairākos frontes iecirkņos Ukrainas armija spēj apturēt “Krievijas uzbrukuma operāciju”.

“Bet, ņemot vērā papildspēkus, kas ienāk manā valstī, situācija dažu dienu laikā var pasliktināties,” sacīja Porošenko.

Viņš vēlreiz uzsvēra, ka ir nepieciešams pārtraukt uguni un izpildīt Minskas pamiera vienošanos, ko Ukraina konsekventi turpina ievērot.
“Ukrainai tieši tagad visvairāk ir vajadzīgas visas pasaules koordinētas darbības, lai apturētu agresiju un konflikta eskalāciju,” uzsvēra prezidents.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienības, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Vienu dienu ziņo, ka Ukrainā karo 15000 krievu karavīru, otrā, ka tik daudz pie Ukrainas robežas stāv, trešajā, ka tik daudz Ukrainā krituši…Vēl pēc laiciņa, ka tomēr 2000. Un atkal viss riņķis no gala – tik skaitlis cits. Opreģeļiķes tak beidzot!
  Sagaidīsi cilvēciņ, ka tev kāds teiks taisnibu! Melo no visām pusēm!

 2. tie krievi būs atkal apmaldījušies!

 3. pēc kijevas stāstitā tur jau karo 120% krievu karavīru un kādi 150% tehnikas:)

 4. Šitie drosmīgie zaļie vīriņi jau Colorado lentītes noņēmuši?

 5. Jā, jā, Porošenko muld. Nekādu krievu karavīru un kaujas tehnikas Ukrainā nav . Vietējie ukraiņi sacēlās pret fašistisko Porošenko režīmu, sapirka tirgū tankus, gradus, kalašņikovus un veiksmīgi uzsāka austrumukrainas atbrīvošanu. Tik veiksmīgi,ka pat Ukrainas regulārā armija viņiem nekā nevar padarīt. Gandrīz visa Ukrainas kara aviacija jau ir notriekta ar tām tirgū sapirktajām raķetēm.
  Neticat? Iepriekšējie pieci komentētāji gan tam tic.

 6. Uh, kā troļļi spsihojās komentos!!!

 7. bet ir te tādi,kas šim visam svēti tic!

 8. Vins nav sava prata.

 9. Cik viņš izdzēris???? Kur PIERĀDĪJUMI?????????

  • kam šitie tic bez pierādījumiem ir tas,ka visapkārt mieru mīlošajai Krievijai ir tikai fašisti,Ukrainas veikalos “opolčenci”var nopirkt tankus un raķetes un visas pasaules ļaunumu iemieso ASV nevis Krievijas impēriskās tieksmes.

Draugiem Facebook Twitter Google+