×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. maijs, 2014
Drukāt

Ukraina sākusi plašu operāciju Slavjanskas atgūšanai (papildināts) (3)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Ukrainas spēki piektdienas rītā sākuši specoperāciju pret prokrieviskajiem separātistiem Doņeckas apgabala Slavjanskas pilsētā, un tajā abās pusēs krituši trīs cilvēki, vēsta plašsaziņas līdzekļi.

Ukrainas interneta laikraksts “Ukrainska pravda”, atsaucoties uz Slavjanskā esošajiem Krievijas laikraksta “Komsomoļskaja pravda” žurnālistiem, ziņoja, ka pilsētas iedzīvotājus pamodinājušas sirēnas, kuras bija paredzēts iedarbināt gadījumā, ja sāktos specoperācija. Bijuši dzirdami sprādzieni un šaušana, redzami helikopteri un bruņutehnika, informējuši “Komsomoļskaja pravda” žurnālisti.

Kaujas notikušas pilsētas nomalēs, vēsta “Ukrainska pravda”.

Savukārt separātistu par Slavjanskas mēru pasludinātais Vjačeslavs Ponomarjovs aģentūrai “Interfax” teica, ka separātisti esot notriekuši divus Ukrainas valdības spēku helikopterus, un viens to apkalpes loceklis esot gājis bojā, bet vienu separātisti sagūstījuši. Savukārt Ukrainas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka, separātistiem ar pārnēsājamām raķetēm notriecot divus helikopterus “Mi-24”, gājuši bojā divi to apkalpju locekļi.

Vēlāk Ponomarjovs paziņoja, ka separātisti notriekuši arī trešo helikopteru.

Savukārt Slavjanskas interneta ziņu vietne “Slavgorod” vēsta, ka separātistu formējumu preses sekretāre Stella Horoševa paziņojusi, ka viens separātistu formējumu dalībnieks nogalināts, bet viens – ievainots.

Vairākas stundas pēc tam, kad mediji ziņoja, ka operācija ir sākusies, Ukrainas iekšlietu ministrs Arsens Avakovs savā lapā sociālajā tīklā “Facebook” ierakstīja: “Pulksten 4.30 sākās pretterorisma operācijas aktīvā fāze Slavjanskas-Kramatorskas rajonā, to īsteno Iekšlietu ministrijas, Nacionālās gvardes, bruņoto spēku apakšvienūbas”.

“Slavjanskas pilsētas robežās pārņemti kontrolē deviņi blokposteņi. Pilsēta aplenkta ciešā lokā,” rakstīja Avakovs, piebilstot, ka “mēs esam šeit kopā ar aizsardzības ministru un Nacionālās gvardes komandieri”.

 Vēlāk separātistu štāba Slavjanskā pārstāvis aģentūrai “Interfax” teicis, ka Ukrainas spēki esot pārtraukuši uguni.

“Uguns pagaidām uz laiku ir pārtraukta. Šķiet, ka [Ukrainas spēki] pārgrupējas,” sacījis štāba pārstāvis. Viņš piebildis, ka Slavjanskas nomalēs ir postījumi. “Galvenokārt bojātas ēkas, kas atrodas tuvumā [separātistu izveidotajiem] blokposteņiem. Apšaudītas vairākas mājas,” viņš sacījis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Izskatās ka Slavjanskas “caram” Ponomarjovam dūša manāmi saplakusi, to varēja redzēt TV. Nav vairs tās bravūras, kas bija dažas dienas iepriekš, terorizējot iedzīvotājus. Sauc pēc Putina palīdzības. Bet Putins, sakūdījis krievus pret ukraiņiem, sēž savā Kremlī un noskatās, kā šie tagad kaujas savā starpā. Ar palīdzību nesteidzas vis, ka pašam nesanāk nepatikšanas.

  2. Jautājums-no kurienes ´´mierīgajiem iedzīvotājiesm´´pretgaisa raķetes! Ar akmeni helikopteru nenotrieksi! Skaidrs,ka tur atrodas Krievijas armijas diversantu grupas! Malači ukraiņi-sadodat tiem sarkanajiem fašistiem

  3. Jautājums-no kurienes ´´mierīgajiem iedzīvotājiesm´´pretgaisa raķetes! Ar akmeni helikopteru nenotrieksi! Skaidrs,ka tur atrodas Krievijas armijas diversantu grupas! Malači ukraiņi-sadodat tiem sarkanajiem fašistiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+