×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. jūlijs, 2014
Drukāt

Ukrainas spēku kontrolē pretterorisma operācijas zonā atrodas 23 no 36 rajoniem

Foto - RIA Novosti/LETAFoto - RIA Novosti/LETA

Ukrainas austrumos no 36 pretterorisma operācijas zonas rajoniem 23 atrodas valdības spēku kontrolē, piektdien paziņoja Nacionālās drošības un aizsardzības padomes (NDAP) sekretārs Andrijs Parubijs.

“Bandu kaujinieku aktivitāte ir mazinājusies, viņu tehnika tiek iznīcināta. Atbilstoši situācijai šodien valsts varas orgāni pretterorisma operācijas īstenošanas zonā Doņeckas un Luhanskas apgabalos kontrolē 23 no 36 rajoniem,” apliecināja amatpersona.

Valdības spēki Doņeckas apgabalā kontrolē vairāk nekā divas trešdaļas rajonu – 13 no 18, bet Luhanskas apgabalā – vairāk nekā pusi – desmit no 18.

“Kontrolei pakļautajos rajonos atjaunota vietējo pašvaldības orgānu, milicijas un komunālo dienestu darbība. Tajās apdzīvotajās vietās, kuras atbrīvojuši Ukrainas drošības spēki, ļoti ātri un efektīvi tiek sakārtots infrastruktūras darbs,” sacīja Parubijs.

Prezidenta Petro Porošenko lēmums atsākt pretterorisma operācijas aktīvo fāzi bija “vienīgais pareizais, iedarbīgais un efektīvais”, sacīja NDAP sekretārs.

“Nedēļas laikā Bruņotie spēki, Nacionālā gvarde un robežsargi veica aktīvas darbības, lai operācijas īstenošanas zonā neitralizētu un iznīcinātu teroristiskos grupējumus. Ukrainas karavīri devuši spēcīgus triecienus – kā aviācijas, tā artilērijas – teroristu atbalsta punktiem, kontrolpunktiem, ieroču noliktavām un pulcēšanās vietām,” sacīja Parubijs.

Šīs Ukrainas spēku aktivitātes ir sekmējušas to, ka “kaujinieku bandu aktivitāte ir būtiski sarukusi, teroristi pieredzējuši būtiskus dzīvā spēka zaudējumus, un šie zaudējumi mērāmi simtos [cilvēku]”, norādīja amatpersona.
Pēdējās nedēļas laikā iznīcinātas vairākas kaujinieku tehnikas vienības – viens tanks, viena zenītiekārta, kā arī piecas bruņotas smagās automašīnas “KamAZ” ar kaujiniekiem.

“Kopumā kopš pretterorisma operācijas sākuma Doņeckas un Luhanskas apgabalos no kaujiniekiem atbrīvotas 17 apdzīvotās vietas. Bet šīs nedēļas laikā no kaujiniekiem atbrīvotas četras apdzīvotās vietas,” rezumēja Parubijs.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+