×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. novembris, 2014
Drukāt

Ukrainas valdība nemaksās dotācijas separātistu teritorijām (9)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas centrālās valdības kontrolē neesošās teritorijas valsts austrumos no valsts budžeta gadā dotācijas prasa 19,6 miljardus grivnu (1,2 miljardu eiro) Doņeckas apgabalā un 14,6 miljardus grivnu (903 miljonus eiro) Luhanskas apgabalā, tomēr esošajā situācijā tādas dotācijas netiks maksātas, paziņoja Ukrainas premjerministrs Arsenijs Jaceņuks.

“Līdz brīdim, kamēr teritorijas kontrolēs visādi viltvārži, no centrālā budžeta uz turieni līdzekļi netiks novirzīti,” trešdien Ukrainas valdības sēdē teica Jaceņuks.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka visi sociālie maksājumi personām, kas dzīvo nemiernieku kontrolētajās teritorijās, tiks atjaunoti, tiklīdz Ukrainas centrālā valdība atjaunos kontroli Doņeckas un Luhanskas apgabalos.

“Es oficiāli paziņoju: pēc tam, kad mēs neapšaubāmi atgūsim kontroli pār šīm teritorijām, visas pensijas, visus sociālos pabalstus, visus pabalstus, kas tiek aprēķināti uz katru cilvēku, mēs izmaksāsim personīgi katram to sociālo pabalstu, uz kuru katram cilvēkam ir tiesības, saņēmējam,” Jaceņuks klāstīja.

Jaceņuks arī informēja, ka Finanšu ministrija kopā ar Ukrainas Valsts kasi un Ekonomikas attīstības un tirdzniecības ministriju veica atbilstošus aprēķinus par 2014.gadu saskaņā ar kuriem Doņeckas apgabalam dotācijās no centrālā budžeta visos fondu līmeņos – vietējā un valdības – veido 37 miljardus grivnu (2,3 miljardus eiro), Luhanskas apgabalā tie ir 19,8 miljardi grivnu (1,2 miljardus eiro).

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Par kadu naudu vins runa?Ua armija plika un needusi,latviesiem stasta cik labi dzivo Ua.Ziema vel prieksa,ko vins stastis pavasari tagad jau ir gruti pateikt.P.S-iesaku seit komentaros runat mazliet atturigak par kaiminu valsts vaditajiem.Ne visiem liela auguma cilvekiem irliels pratins.Ari maza auguma cilveks var but pasaule Civekam 2014 gada.Vispar spriedelet no lielas distances par citu valsti,vajag mazakais tur mazliet padzivot, a to polucaetsja -odna baba govorila.

 2. So pretekli cietuma par tisu tautas slepkavosanu nabags kulaku saspiedis redziet kas bus par nepaklausibu kur ir starptautiskais tribunals jacenuks jatiesa.

  • Tu laikam skaties tikai krievu tv . Vai tev neliekas, ka citu valsti nedrīkst okupēt un ka krieveļiem Ukrainā jādzīvo pēc Ukrainas likumiem. Tas ir šausmīgi, ka pasaules sabiedrība atļauj kaut kādam pundurim puķinam okupēt valstis un neko nedara. Visstingrāko ekonomisko blokādi krievijai un visām tām teroristu okupētajām teritorijām- tas ir vienīgais, kas var glābt pasauli.

 3. saņemt tiesigs jebkurš lai kādā valstī viš atrastos, un valsts pienākums ir nodrošināt tās saņemšanu. tā ir atruna/sšantāža atsakoties maksāt jo teritoriju pārvalda ” ne tie” bet kijevai zagšana jau nav jāmāca

  • Galīgas muļķības! katrai valstij jāmaksā saviem iedzīvotājiem un ja kāds negrib dzīvot savā valstī, bet pie urlām, tad lai arī tie viņus uztur.

   • ja tev pārstātu maksāt valsts Atbildēt

    pensiju tik tāpec ka tu pārcelies uz dzīvi uz lietuvu, angliju, tu kviektu kā aizkauta cūka, kas ari esi.

 4. tas nozimē ka dumpigajiem reģioniem laiks sasparoties, pārņemt teritoriju pilnigā savā kontrolē un pievienoties krievijai lai butu finansejums

  • krievi jau nu neko nemaksās civiliedzīvotājiem. Jau sen neko nevajadzēja maksāt , lai atceras Ukrainu un saprot, kas ir kas

  • Aizbrauc uz Krieviju un paskaties, kas tur notiek un nebāzies visiem ar savu melīgo kegebešņiku filozofiju. Tur cenas visam ir augšā, katru dienu valūtas uzturēšanai tika ieguldīti 30 miljardi rubļu un vienīgais par ko krievi runā ir kā karot ar Ukrainu – vēsture atkārtojas, tikai krievi vēl nav saņēmuši pēc nopelniem, jo uzvedās kā fašisti Hitlera laikā Vācijā. Tikai atšķirība ir tā, ka krievi nemīl strādāt, tāpēc neskatoties uz milzīgajiem resursiem, nespēj attīstīt savu valsti, bet varmācīgi apspiest citus, tāpēc par finansējumu Ukrainas Donbasa un Luganskas bandītu kontrolēto teritoriju atbalstam nav ko gaidīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+