Uncategorized

Ukraiņi aicina nebalsot par krievu valodu0

Foto – LETA

Ukrainas nacionālās kustības veterānu apvienība aicina Latvijā dzīvojošos ukraiņus atbalstīt latvisku Latviju un nebalsot par krievu valodu kā valsts valodu.


 

Latviešu Nacionālās apvienības Kanādā (LNAK) priekšsēdis Andris Ķesteris atsūtījis “LA” vēstuli ar pielikumu ukraiņu valodā: “Mūsu Kanādas ukraiņu kolēģe un CEEC (angliski – Central and Eastern European Council of Canada – Centrālās un Austrumeiropas valstu tautiešu organizāciju padome Kanādā. – D. K.) biedre Miroslava Oleksjuka ir saņēmusi vēstuli no Kijevas. Ukraiņu veterānu vārdā Mikola Zozuļa mudina ukraiņus Latvijā atbalstīt brīvu, demokrātisku, latvisku valsti un neatbalstīt krievu valodu kā oficiālu valsts valodu.”

Vēstulē Ukrainas nacionālās kustības veterānu apvienības Kijevas nodaļas priekšsēdētājs M. Zozuļa uzsver, ka stingri atbalsta Latvijas patriotu iestāšanos pret “okupācijas spēku palieku mēģinājumiem nostiprināties svešā, pagātnē paverdzinātā zemē ar valodas statusa” palīdzību”. Viņš raksta: “Zinām, ka okupācijas posmā Latvijā ieradās daudz ukraiņu. Mēs vēršamies pie viņiem, kā arī pie visiem daudzu tautību cilvēkiem, kurus liktenis aizvedis uz Baltiju, un mudinām sargāt neatkarību, suverenitāti un cilvēciskās vērtības šajās valstīs. Tā jūs sargājat arī Ukrainu un visu pasaules tautu neatkarību. Mēs aicinām jūs mācīties latviešu valodu, tādā veidā stiprinot neatkarīgu Latviju.”

Sazinājos ar Latvijas ukraiņu biedrības “Dņipro” vadītāju Ivanu Naļivaiko un nosūtīju viņam M. Zozuļa vēstuli. I. Naļivaiko solīja to pārsūtīt visām pārējām 14 ukraiņu biedrībām, kas darbojas mūsu valstī. I. Naļivaiko sacīja, ka viņa tautieši politiķu lietām īpašu uzmanību nepievēršot, taču “visiem ir skaidrs, ka te nekad nebūs divas valsts valodas, jo tas šeit vienkārši neiederētos. Bet sadzīvē cilvēki lieto vairākas valodas, ko nu katrs prot, un spēj saprasties labi.”

 

LA.lv
LA
LA.LV
Uncategorized
LIDO plāno izvērst jaunus ēdināšanas konceptus
9. augusts, 2018
LA
LA.LV
Uncategorized
Vēlēšanām iesniegti vēl trīs kandidātu saraksti
6. augusts, 2018
LE
LETA
Uncategorized
KNAB par nelikumīgu informācijas iegūšanu visbiežāk sodījis VID amatpersonas
4. augusts, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Sola atvieglot parādu dzēšanu
12 minūtes
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas karstuma vilnis? Sinoptiķi nāk klajā ar negaidītu prognozi
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
PTAC soda SIA “Kesko Senukai Latvia”
44 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Dundagā ap 350 cilvēku protestē pret domes vadības stilu
22 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Igaunijas piekrastē atrasts jūrā pazudušā Aiga Audera kajaks
1 stunda