×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

Ukrainietei diskvalifikācija, Grabustei – Eiropas bronza

foto: AFP/LETAfoto: AFP/LETA

Latvijas vieglatlētei Aigai Grabustei pēc ukrainietes Ludmilas Josipenko diskvalifikācijas piešķirta bronzas medaļa septiņcīņā 2012. gada Eiropas čempionātā, vēsta Latvijas Vieglatlētikas savienība.

Grabuste Helsinkos notikušajā čempionātā ierindojās ceturtajā vietā, bet Laura Ikauniece bija trešā. Pēc Josipenko diskvalifikācijas mūsu sportistes pacēlušās par vienu vietu augstāk – Ikauniecei sudrabs, bet Grabustei – bronzas medaļa.

Josipenko jau 2012.gada nogalē saņēma Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) dokumentus, kuros vēstīts, ka sportistei ir svārstīgs hemoglobīna līmenis asinīs, kas brīžiem pārsniedz normu un vēlāk Ukrainas Vieglatlētikas federācija viņu diskvalificēja.

Jauno medaļu piegādes process ir samērā ilgs un sarežģīts. Tomēr, neskatoties uz to, jau šobrīd tiek domāts, kā ātrāk nogādāt medaļas mūsu sportistēm.

Londonas olimpiskajās spēlēs Josipenko dramatiskā cīņā palika ceturtā, bet Ikauniece, atkārtojot Latvijas rekordu, izcīnīja devīto vietu. Tāpēc arī šajās sacensībās 2013.gada Latvijas labākā vieglatlēte tagad pakāpusies par vienu pozīciju.

Atgādināsim, ka 2010. gada Eiropas čempionātā Barselonā Māris Urtāns ierindojās ceturtajā vietā, bet, pamatojoties uz baltkrieva Andreja Mihņeviča diskvalifikāciju, vēlāk viņam tika piešķirta bronzas godalga. Jaunās medaļas pasniegšana Mārim Urtānam plānota februārī.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+