×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

Ukraiņu demonstranti bloķē armijas bāzes un saņem eksprezidentu atbalstu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas trīs bijušie prezidenti – Leonīds Kravčuks, Leonīds Kučma un Viktors Juščenko – izplatījuši kopīgu paziņojumu, kurā pauž atbalstu Kijevā notiekošajām protesta akcijām pret prezidentu Viktoru Janukoviču un viņa lēmumu neparakstīt politiskās asociācijas un brīvās tirdzniecības līgumu ar Eiropas Savienību.

“Mēs paužam solidaritāti ar simtiem tūkstošu ukraiņu uzsāktajām miermīlīgajām pilsoniskajām aktivitātēm,” teikts Ukrainas bijušo prezidentu kopīgajā paziņojumā. Tajā viņi nosoda pārlieko spēku, kas tiek izmantots demonstrantu apturēšanai, un aicina abas puses nepieļaut tālāku vardarbību. “Mēs aicinām protesta līderus un valdību sākt atvērtu dialogu, ņemot vērā ukraiņu tautas eirointegrācijas centienus,” paziņojuši prezidenti.

Šodien Ukrainas galvaspilsētā Kijevā turpinās vērienīgās demonstrācijas pret valsts valdību. Protestātji ar vairākām automāšīnām nobloķējuši milicijas specvienības “Berkut” bāzi Kijevā un armijas bāzi, kas atrodas netālu no galvaspilsētas esošajā Vasiļivkas Aviācijas koledžas teritorijā. Tur atrodas vairāk nekā trīsdesmit autobusi ar īpašo karaspēku daļu karavīriem, kuriem bija plānots doties uz demonstrāciju centrālo vietu – Kijevas Neatkarības laukumu. “Armijas garnizona komandieris ģenerālmajors Arkādijs Vašutins nupat solīja, ka nelietos pret mums spēku un nosargās protestus no “tituškām” [agresīviem huligāniem, kas tiek iesaistīti protestu apspiešanā]. Arī garnizona vadība nav ieinteresta provokācijās,” sarunā Ukrainas interneta vietni “korespondent.net” sacīja kāds armijas bāzes blokādē iesaistītais aktīvists.

Vakar Kijevā notiekošo demonstrāciju dalībniekus apmeklēja arī Vācijas ārlietu ministrs Gvido Vestervelle. Viņš bija ieradies Neatkarības laukumā, kur sanākušajiem cilvēkiem sacīja, ka “Eiropas Savienības vārti joprojām ir atvērti”. Tikmēr Krievija, kura grib panākt, lai Ukraina pievienojas tās stutētajai muitas savienība, aizrādījusi rietumvalstīm nejaukties Ukrainas iekšējās lietās. “Ceru, ka Ukrainas politiķi spēs šo situāciju atrisināt miermīlīgā ceļā,” Briselē, tiekoties ar NATO valstu ārlietu ministriem, sacīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Demonstrācijas pret Ukrainas valdību un prezidentu notiek arī citās valsts lielākajās pilsētās, tostarp valsts rietumos esošajā Ļvovā un Ukrainas austrumu pilsētā Doņeckā. Ukrainas rūpnieciskajā spēkstacijā Doņeckā, kurai ir ciešas saites ar Maskavu, savu mītiņu sarīkoja arī Janukoviča piekritēji, informē raidsabiedrība BBC.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ES ATKLĀTI IEJAUCAS SUVERĒNAS VALSTS IEKŠEJĀS LIETĀS UN KŪDA CILVĒKUS UZ VARDARBĪGU ,DEMOKRĀTISKI IEVĒLETAS ,VALSTS VARAS GĀŠANU,.

Draugiem Facebook Twitter Google+