×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

Ukraiņu investori Rīgā attīsta vērienīgu alus restorānu

Alus

Rīgā, Republikas laukumā 1, iepretim pasažieru ostai, patlaban tiek izbūvēta alus darītava “Stargorod”, kuras īpašnieki, Ukrainas investori, projektā ieguldījuši apmēram 18 miljonus eiro (12,6 miljonus latu), liecina biznesa portāla “Nozare.lv” rīcībā esošā informācija.

 

Projekta attīstītājs ir SIA “Baltic Pub”, kas ēku pilnībā pārplānojis un rekonstruējis, kā arī aprīkojis ar modernākajām Čehijā ražotajām alus darīšanas iekārtām un restorāna aprīkojumu.

Plānots, ka uzņēmums darbu sāks šā gada nogalē. Apmeklētājiem tiks piedāvātas klasiskās čehu alus šķirnes, alum piemēroti ēdieni, tāpat telpās būšot izvietots liels skaits ekrānu, kur tiks translētas sporta sacensības. Patlaban tiekot pabeigti iekšdarbi, kā arī komplektēts apkalpojošais personāls.

Kā “Nozare.lv” atzina biedrības “Alus brālība” valdes priekšsēdētājs Andrejs Šikors, jauna tirgus spēlētāja ienākšana Latvijā ir vērtējama pozitīvi. “Mazo alus darītavu skaits arvien pieaug, un tas ir apsveicami. Šādas darītavas spēj piedāvāt īpašas šķirnes, piemērojoties patērētāju prasībām. Konkurences saasināšanās tikai veicinās alus kultūras attīstību Latvijā, kā arī varbūt spēs paaugstināt alus patēriņu, kurš patlaban ir viens no zemākajiem Eiropā,” atzina Šikors.

Kā liecina informācija uzņēmuma mājaslapā, “Stargorod” ir viena no lielākajām alus darītavām un izklaides centriem Ukrainā, kam pieder restorāni Harkovā, Ļvovā un Doņeckā. Kompānijas koncepcija paredz alus darītavas un restorāna izvietošanu vienā ēkā, tādējādi ļaujot apmeklētājiem vērot alus darīšanu klātienē. “Stargorod” alus tiek brūvēts pēc čehu alus receptēm ar Čehijā iegādātām iekārtām, brūvēšanas procesu uzrauga Čehijas pārstāvji.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju “Baltic Pub” reģistrēts 2012.gada 29.aprīlī ar 1,51 miljona latu pamatkapitālu.

Uzņēmuma lielākais akcionārs ar 53,8% kapitāldaļu ir Igaunijā reģistrēta kompānija “Stargorod”. Savukārt 6,6% kapitāldaļu katram pieder Ukrainas pilsoņiem Oleksandram Gumennijam, Igoram Gumennijam, Andrejam Korotinam, Igoram Burdilenko, Diānai Trofimovai, kā arī Krievijas pilsoņiem Pjotram Černišovam un Viktoram Ševcovam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+