×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. maijs, 2016
Drukāt

Ukraiņu pilote Nadija Savčenko sākusi ceļu mājup (3)

Foto: Reuters/Scanpix/LETAFoto: Reuters/Scanpix/LETA

Nadija Savchenko.

Ukrainas prezidenta Petro Porošenko lidmašīna ieradusies Rostovā pie Donas, kur paredzēta krievijā notiesātās ukraiņu lidotājas Nadijas Savčenko apmaiņa pret Ukrainā notiesātajiem Aleksandru Aleksandrovu un Jevgēniju Jerofejevu, ziņo gazeta.ru.

Savukārt lidmašīna An-148 “Rossija”, kas ietilpst Krievijas prezidenta Vladimira Putina īpašajā aviācijas vienībā, izlidojusi no Rostovas pie Donas uz Maskavu, un tajā atrodoties Aleksandrovs un Jerofejevs, ziņo “FlashCrimea”.

Ziņu aģentūra “Reuters” prognozē, ka Savčenko izdošana Ukrainai varētu mīkstināt spriedzi Krievijas un ES valstu attiecībās, kas Krievijai īpaši svarīgi tādēļ, ka pēc dažām nedēļām tiks lemts par sankciju pagarināšanu vai pārtraukšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Надежда дает Украине надежду. Суд над Надеждой Савченко по обвинению в убийстве российских журналистов имел такое же отношение к правосудию как суд англичан над Жанной д’Арк по подозрению в колдовстве. Надежда Савченко превратилась в эталон стойкости, мужества и чести украинского офицера. Так далее и держать.

  2. Nesaprotu jusu visu to sajusmu par Nadju Savcenko. Vina ir lidzvainiga divu Krievijas zurnalistu, jusu kolegu, slepkaviba, bet jus ne tikai nenosodat so cilveku-tiesi otradi, slepkavu uztaisat par POP zvaigzni.Ko tu vari teikt- ASV propoganda labi jums visiem ir smadzenes izskalojusas. Ja N.Savcenko ir Ukrainas pilote, tad es esmu Latvijas astronauts, bet, ja vina ir Ukrainas deputate par divu cilveku slepkavibu, tad es esmu NATO generalstaba padomnieks krizes situacijas.

    • Ja Nesapraša ne tikai komentētu, bet arī lasītu to, kas publicēts la.lv portālā, viņš zinātu, ka aizstāvība iesniedza tiesā pierādījumus – Savčenko tika saņemta gūstā pulksten 10.46, tas ir, stundu pirms krievu žurnālistu Vološina un Korneļuka bojāejas. To apliecina abu viņas mobilo telefonu zvanu izdrukas, kā arī Krievijas astronomes Olgas Vozjakovas slēdziens (pēc saules un ēnu izvietojuma videoierakstā, kas veikts Savčenko sagūstīšanas brīdī, eksperte noteica, cikos tas ir noticis). Arī versija, ka mīnmetēju uguns tika īpaši mērķēta uz žurnālistiem, neiztur kritiku, jo Vološinam un Korneļukam nebija ķiveru ar marķējumu “Prese” – viņi gāja bojā apšaudes laikā kopā ar kaujiniekiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+