×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. aprīlis, 2014
Drukāt

Ukrainu “svītro” no Otrā pasaules kara vēstures (6)

Markas

Ukrainas notikumu iespaidā Baltkrievijas pasts mainījis tekstu uz vēstures tematikai veltītas pastmarkas, kas bija iecerēta kā kopīgs Ukrainas un Baltkrievijas un Krievijas pastu izdevums, veltīts 70. gadadienai kopš visu triju padomju republiku atbrīvošanai no vācu armijas jeb no “vācu fašistiskajiem iebrucējiem”.

Kā vēsta opozicionāri noskaņotais portāls “Belorusskij partizan”, minētajam pasta blokam jāiznāk 18. aprīlī. Sākotnējais teksts uz tā norādīja, ka izdevums godina visu triju republiku atbrīvošanu, tomēr marta vidū bloka skice steidzami mainīta un tirāža nodrukāta jaunā versijā, kur teksts vēsta: “70. gadadienai kopš Baltkrievijas un Krievijas atbrīvošanas no vācu fašistiskajiem iebrucējiem”. Ukrainas vārds no uzskaitījuma tagad izņemts. Baltkrievijas pasta amatpersonas portālam nav spējušas paskaidrot tādas rīcības iemeslu, tiek vienīgi norādīts, ka Ukrainas pasts esot no kopīgā izdevuma projekta izstājies. “Eksperti to sauc par informatīvi ideoloģisko karu, kuru Krievija un tās atbalstītāji Baltkrievijā īsteno pret demokrātisko Ukrainu. Lielāku kaunu Lielajam Tēvijas karam veltītās pastmarkas autoriem grūti iedomāties. Tas ir arī kauns Baltkrievijas varasiestādēm,” komentē portāls.

Baltkrievijā šādu rīcību daudzi vērtē kā Krievijas rosinātu mēģinājumu politisku iemeslu dēļ svītrot Ukrainas iedzīvotāju devumu cīņā pret vāciešiem no Otrā pasaules kara vēstures. Lēš, ka Ukraina kara laikā zaudēja ap 7 miljonus iedzīvotāju, taču Krievijā vairojas tendence visus PSRS nopelnus un upurus karā pierakstīt tikai krievu tautai.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Ukrainai tik tiešam tagad nākas nožēlot savu vēsturisko kļūdu, jo cīnijās vienā frontē ar padomju Krievijas mērgļiem.

 2. Ukrainā ir jāizdod patmarka – “Atbrīvot Ukrainu no Krievijas boļševiku iebrucēju ordām un Krimas okupantiem!” un Krievijā ir jāizdod pastmarka – “Atbrīvot Krieviju no postpadomju boļševiku varas!” un pasaulē ir jāizdod pastmarka – “Nost ar noziedzīgo boļševiku režīmu Krievijā!” un – “Boļševismam Nirnbergu 2!”.

  • Neprecīzi! Jo Maskava pašlaik arī īpaši nejūsmo par boļševikiem, jo tie taču atļāva Somijai un Baltijas valstīm iegūt neatkarību un pat atzina šīs valstis. Toties viņi jūsmo par Staļinu, kas atguva daļu no tā atpakaļ – sasodītie somi nepakļāvās. Un dabiski, ka Putins tagad ir gandrīz dievs, jo atkal sāk vākt kopā “krievu zemes”.

 3. Ukrainas notikumu iespaidā Baltkrievijas pasts mainījis tekstu uz vēstures tematikai veltītas pastmarkas, kas bija iecerēta kā kopīgs Ukrainas un Baltkrievijas un Krievijas pastu izdevums, veltīts 70. gadadienai kopš visu triju padomju republiku atbrīvošanai no vācu armijas jeb no “vācu fašistiskajiem iebrucējiem”.
  jo rezultātā iebrucēji, vismaz pagaidam, Ukrainā uzvarēja.
  Tapēc nevar runāt par atbrīvošanu de facto.

  • Vai tad Ukrainā atkal ir iebrukusi vācu armija??? Uzrakstu mainīšanai drīzāk ir cits iemesls – izpatikšana lielajam “austrumu kaimiņam”, kuram vēstures pārrakstīšana un faktu noklusēšana ir viena no iecienītākajām nodarbēm..

Draugiem Facebook Twitter Google+