Uncategorized

Ulda Stabulnieka piemiņa skanēs visā Latvijā
 16

Reklāmfoto

Komponists Uldis Stabulnieks nesekoja standartiem un bija neatkarīgs domātājs – tautā viņa dziesmas iemīļotas to patiesuma dēļ, par rudenī mūžībā aizgājušo meistaru teic mūziķis Dons.

 

No 10. janvāra viņš kopā ar dziedātāju Gintu Krievkalnu un Kristapa Krievkalna mūziķu grupu dosies komponista atceres koncertturnejā, aicinot Ulda Stabulnieka dziesmās ieklausīties Tukumā, Madonā, Jelgavā, Bauskā, Liepājā, Valmierā, Ventspilī, Preiļos un Jēkabpilī.

 

„Organizējot Ulda Stabulnieka piemiņas koncertu 25. novembrī, vienojāmies ar viņa ģimeni, ka, turpinot šo iesākto darbu, jādod iespēja pēc iespējas lielākam klausītāju skaitam dzirdēt komponista dziesmas, ar kurām izaugušas vairākas paaudzes,” saka koncertu producents Juris Millers.

„Ir vairāk nekā viens iemesls, kādēļ man tuvas Ulda Stabulnieka dziesmas,” saka viena no atceres koncertu solistēm, dziedātāja G. Krievkalna. „Kopš bērnu dienām atceros viņa „Marijas ielu” – vēl tagad redzu viņu kā Rīgas dziesminieku ar tumšu bārdu, dziedot dziesmas Čaka vārdiem. Protams, neaizmirstams ir viņa „Tik un tā”, viņš un viņa klavieres, nedaudz nenopietnas, dauzonīgas dziesmas, ļoti daudz joku dziesmu, kurās viņš pārbauda ne tikai savas personības, bet arī visas tā laika sabiedrības robežas – cik tālu var mest izaicinājumu. Viņš bija cilvēks ar ļoti labu humora izjūtu un gaumi, bet galvenais – cilvēks, kuram vienmēr bija ko teikt – iespējams, tieši tādēļ viņš savas dziesmas izpildīja pats – tās bija ļoti personiskas.”

Dziedātāja piebilst – „Kad nāca ziņa par komponista aiziešanu no šīs pasaules, bija dīvaina sajūta – aizgājis jauns cilvēks, kam vēl priekšā daudz darāmā. Klausoties viņa mūziku, nav sajūtas, ka tā būtu pirms daudziem gadiem rakstīta. Viņš ir ārkārtīgi jauneklīgs, mūzikā skan ne tikai padomju laikam raksturīgais.”

U. Stabulnieka atceres koncertos skanēs liela daļa dziesmu, kas jau izskanēja komponista piemiņas koncertā – gan populārās „Paliec un neaizej”, „Ejot cauri rudziem”, „Dziesmiņa par nesatikšanos”, gan jaunas viņa dziesmu interpretācijas. „Uldim Stabulniekam nav daudz duetu, tādēļ kopā ar Donu mēģināsim veikt eksperimentu, vienu otru solo dziesmu pārveidojot par duetu. Turklāt daudzas dziesmas tomēr ir rakstītas, runājot ar vīrieša muti, šoreiz es mēģināšu izkāpt no sev pierastajām pozīcijām, aizmirstot, ka esmu sieviete. Vēlamies šajās dziesmās ielikt arī savu skatījumu uz tām,” atklāj G. Krievkalna.

Šajos Ziemassvētkos pie klausītājiem nonāca U. Stabulnieka pēdējā dziesma – “Teic, kur tu ej”, ko iedziedājusi G. Krievkalna kopā ar pašlaik Anglijā mītošo latviešu dziedātāju Donu, kurš atgriezīsies Latvijā, lai piedalītos atceres koncertu sērijā. “Teic, kur tu ej” U. Stabulnieks uzrakstīja 14. septembra rītā – dažas dienas pirms savas aiziešanas mūžībā 27. septembrī. Uzrakstīt tekstu šai dziesmai tika aicināta dzejniece Māra Zālīte un komponista piemiņas koncertā 25. novembrī Rīgas Kongresu namā notika tās pirmatskaņojums.

Kā atklāj J. Millers, atceres koncertu ieņēmumi tiks ziedoti U. Stabulnieka piemiņas iemūžināšanai – kapa pieminekļa „Sirdspuksti” (tēlniece Inta Berga) izgatavošanai, piemiņas plāksnes uzstādīšanai komponista dzīvesvietā. Jau 7. janvārī klajā nāks dziesminieka piemiņas koncerta ieraksts “Uldis Stabulnieks. Piemiņas koncerts”, kurā meistara dziesmas izpilda estrādes leģendas Margarita Vilcāne, Ojārs Grinbergs, Viktors Lapčenoks, Imants Vanzovičs, Rita Trence, Ira Krauja, Ingus Pētersons, Ieva Akuratere, Dons un daudzi citi.

 

VARBŪT NODER

Ulda Stabulnieka atceres koncerti:

10. I 19.00 Tukuma kultūras namā.

11. I 19.00 Madonas kultūras namā.

12. I 15.00 Jelgavas kultūras namā.

12. I 19.00 Bauskas kultūras centrā.

13. I 18.00 Liepājas latviešu biedrības namā.

15. I 19.00 Valmieras kultūras centrā.

16. I 19.00 Ventspils kultūras centrā.

17. I 19.00 Preiļu novada kultūras centrā.

20. I 15.00 Krustpils kultūras namā

Biļetes „Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv” www.bilesuparadize.lv.

Cena: Ls 4 – 6.

 

 

LA.lv