×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
14. augusts, 2014
Drukāt

Ulda Zemzara ainavas Jelgavā


Foto - Jānis ŠabanovsFoto - Jānis Šabanovs

Līdz 17. augustam Jelgavas Ģederta Eliasa Mākslas un vēstures muzejā skatāma Ulda Zemzara izstāde  “Vecu vecais reālisms”.

Lai gan mākslinieks daudz ir gleznojis portretus, savu darbību tas sācis kā ainavists. Kādreiz mākslinieks bez ainavām un portretiem gleznoja arī figurālās kompozīcijas, bet tagad to dara reti. Kāpēc? Uldis Zemzars dod atbildi: “Dzīvē es maz redzu ko tādu, kas mani tik ļoti aizrauj, lai pēc tam strādātu pie figurālās ierosmes, kādas bija iepriekšējos laikmetos, kad fiziskais darbs bija ļoti plastisks.”

Izstādes apmeklētāju vērtējumam nodoti ap četrdesmit eļļas tehnikā izpildīti darbi. Lielākoties ainavas, portretu pamaz. Tā ir mūsu zeme. Dažādos gadalaikos, pie dažādiem apgaismojumiem, ar dažādu noskaņu. Izstādē katrs skatītājs sev atradīs acīm tīkamu darbu, pie kura atgriezties vēlreiz.

No visām gleznām strāvo krāsu prieks. Krāsu saskaņa, teicama kompozīcija ir pamatu pamats, pie kura visu savu radošās darbības laiku pieturējies Zemzars. Tā ir viņa māksliniecisko panākumu atslēga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+