×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Uldis Marhilēvičs autorkoncertos apceļos Latviju

Foto - Matīss MarkovskisFoto - Matīss Markovskis

No 11. oktobra līdz 5. decembrim Latvijas pilsētas apceļos tautā iemīļotais mūziķis un komponists Uldis Marhilēvičs, lai uzticamos klausītājus priecētu autorkoncertos “Tava sirds ir Tavas mājas” – tajos viņa dziesmas izdziedās dziedātāja Antra Stafecka.

Vēl vasarā tauta savu mīlestību populārajam komponistam un pianistam Uldim Marhilēvičam apliecināja pirmajā viņa rīkotajā festivālā “Zaļais stars”, kas mazajā Pāvilostā negaidīti pulcēja ap desmit tūkstošiem apmeklētāju. Pašlaik, rudenīgās noskaņās mūziķis atkal dodas pie sava talanta cienītājiem ar jaunu koncertprogrammu. Ulda Marhileēviča autorkoncerts ir sen iecerēts un lolots komponista projekts, un gada nogalē viņa īstenotā iecere tiks nodota klausītāju vērtējumam, vēsta jaunās autorprogrammas koncertu producents Sandis Mohovikovs.

“Tava sirds ir Tavas mājas” ir koncertprogramma, kuras pirmā daļa ir atvēlēta instrumentālajai mūzikai, kurā muzikālais centrs būs flīģelis un paša komponista, pianista, klavierspēle. Tieši klavieres jeb, precīzāk, flīģelis, patiesībā arī ir koncertu galvenais iemesls. “Pasakiet, kuram pianistam nav tāda doma – uzspēlēt “Steinway”?” saka U. Marhilēvičs. “Mēs daudz izmantojam digitālās klavieres, tādēļ šis koncerts, kurā spēlēšu tieši flīģeli, būs īpaši atbildīgs.”

Savukārt koncertprogrammas otrajā daļā U. Marhilēviča mūzika skanēs dziedātājas Antras Stafeckas dziedājumā. Viņa iejutīsies komponista dažādos gados radītajās dziesmās, kuras savulaik dziedājušas dažādas skatuves leģendas – gan Mirdza Zīvere, gan Igo un citi. Turklāt izskanēs gan zināmas, gan arī retāk dzirdētas U. Marhileviča melodijas – neizpaliks komponista zelta dziesmas “Vēl”, “Naktsvārdi”, “Mājupceļš” un, protams, dziesma “Lūgums”, kas 1984. gadā kļuva par Latvijas Radio “Mikrofona” aptaujas uzvarētāju, kā arī daudz citu kompozīciju. Protams, arī autorprogrammas titulkompozīcija ar Guntara Rača vārdiem “Tava sirds ir Tavas mājas”, kas iepriekš skanējusi A. Stafeckas un Mika Dukura sniegumā.

“Man mūzikas radīšana saistās ar degsmi,” aicinot uz autorkoncertiem, saka pats komponists. Apmeklētājiem viņš sola gan pirmatskaņojumus, gan līdzdziedāšanu, gan varbūt arī kādu tango.

U. Marhilevičs autorkoncertos muzicēs kopā ar vijolnieku Dzintaru Beitānu, taustiņinstrumentālistu Raimondu Macatu, kontrabasistu Modri Laizānu un sitaminstrumentālistu Andri Buiķi.

Varbūt noder:

11. X 18.00 Latgales vēstniecībā “Gors”

18. X 18.00 Liepājas olimpiskā centra Rožu zālē

25. X 18.00 Valmieras kultūras centrā

30. X 19.00 Jelgavas nultūras namā

7. XI 19.00 Ādažu kultūras centrā

15. XI 18.00 Baložu kultūras namā

18. XI 18.00 Madonas kultūras namā

21. XI 19.00 Ogres kultūras centrā

28. XI 19.00 Ventspils teātra namā “Jūras vārti”

29. XI 18.00 Koncertzālē “Rīga”

5. XII 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

Biļetes – “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 18.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+