×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

Uldis Marhilevičs liks iespīdēties „Zaļajam staram”


ReklāmfotoReklāmfoto

"Zaļais stars" 2014. gadā.

Šovasar tautā iemīļotais mūziķis Uldis Marhilevičs sapulcējis pazīstamus pašmāju mūziķus un dziedātājus, dibinot pats savu festivālu – tā 25. un 26. jūlijā pēc Marhileviča ierosmes Pāvilostas pludmalē norisināsies pirmais Pāvilostas mūzikas un mākslas festivāls „Zaļais stars”, kas apvienos kopā būšanas prieku, labdarību un mūziku.

Festivāla ietvaros notiks vairāki koncerti, kā arī smilšu skulptūru festivāls. „Zaļā stara” nosaukums dzimis no unikālas un visai retas dabas parādības, kas paretam novērojama saulrietā laikā. „Kad horizonta līnija atrodas tālu un gaiss ir kristāltīrs, iespējams redzēt zaļu staru. Leģenda vēsta, ka tas, kuram laimēsies to ieraudzīt, kļūs laimīgs un sirdsskaidrs, pārvarēs maldus un ilūzijas un bez grūtībām spēs izprast savu un citu sirdis,” stāsta festivāla organizētājs Sandis Mohovikovs. Viņš cer, ka „Zaļais stars” kļūs par ikgadēju tradīciju.

Festivāla atklāšana gaidāma Sakaslejas baznīcas dārzā ar īpašu labdarības nakts koncertu. Tajā piedalīsies aktrise Rēzija Kalniņa, mūziķis Marts Kristiāns Kalniņš, dziedātāja Ance Krauze, mūziķi Jānis Pelše un Dzintars Beitāns, kā arī meiteņu ansamblis „Dziedošie eņģeļi” un Liepājas zvanu ansamblis ”Campanella”, un protams, pats U. Marhilevičs.

Festivāla rīkotāji vēsta, ka līdzekļi no koncerta ieņēmumiem un saziedotā nauda koncerta dienā tiks ziedota Sakaslejas baznīcas apkures un iekštelpu klimata sistēmas ierīkošanai, lai nodrošinātu šī kultūrvēsturiskā mantojuma un 2008. gadā atjaunoto baznīcas ērģeļu saglabāšanu. Rēzija Kalniņa teic: „Manuprāt, mūsu valsts saglabājas un pastāv tikai pateicoties cilvēcībai un žēlsirdībai – par to liecina visas ziedojumu akcijas un es ceru, ka mūsu Zaļais stars parādīsies katra klausītāja sirsniņā.”

Festivāla turpinājumā Pāvilostas pludmalē norisināsies smilšu skulptūru festivāls „Zelta smilšu grauds”, kad visu dienu būs iespēja gan baudīt Latvijas un citu valstu smilšu skulptoru veikumu, gan pašiem būvēt un iesaistīties smilšu skulptūru tapšanā, paralēli smilšu skulptūrām notiks Kalna ielas amatnieku tirdziņš, kurā varēs iegādāties Latvijas zemnieku un mājražotāju produkciju, plašā izvēlē būs vietējo amatnieku darinājumi.

Festivāla kulminācijā, 26. jūlijā, gaidāms Pāvilostas pludmales lielkoncerts, kas norisināsies uz lielās skatuves pie skatu torņa, tajā U. Marhilevičs piedalīties aicinājis Aiju Andrejevu, Anci Krauzi, Ivo Fominu, Tomasu Kleinu, Aivaru Hermani, Ainaru Virgu, Igoru Novikovu, Robertu Zīli, Pāvilostas vējdēlistus un citus dalībniekus. Koncerta vadītājas Baibas Sipenieces–Gavares virsvadībā festivāla noslēguma koncerts ilgs līdz pusnaktij. Tā izskaņā skanēs Pāvilostas himna, kā arī virs Pāvilostas moliem atmirdzēs svētku uguņošana. Pēc tam – tautas sadziedāšanās un dejas.

Festivāla mākslinieciskais vadītājs un idejas līdzautors, pāvilostnieks U. Marhilevičs priecājas, ka beidzot Pāvilostai būs savs festivāls, kopējs pasākums, kurā var piedalīties arī vietējie kolektīvi un viņa draugi, kopā sanākšanas reize, gan tiem, kuri reiz iemīlējušies Pāvilostā, gan tos, kurus gaida tās atklāšanas brīnums.

Varbūt noder


Biļetes „Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv” www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 7.

Būs pieejamas arī telts vietas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+