Sports
Futbols

Uldriķis: Mačā ar Fēru salām nevajadzētu baidīties spēlēt ar bumbu0

foto: LFF

Latvijas futbola izlasei pārbaudes mačā ar Fēru salām nevajadzētu baidīties spēlēt ar bumbu, uzskata valstsvienības uzbrucējs Roberts Uldriķis.

Latvijas futbola izlase ceturtdien Spānijas pilsētā Marveljā pārbaudes mačā spēkosies ar Fēru salām, bet trīs dienas vēlāk viesosies pie Gibraltāra.

“Ļoti patīkam atgriezties Latvijas izlasē. Laikapstākļi šeit ir ļoti fantastiski, saulains laiks un nav lietus. Laukumi ir labā kvalitātē, arī viesnīca un viss pārējais ir sagatavots, lai aizvadītu labu treniņnometni un divas spēles,” intervijā Latvijas Futbola federācijai stāstīja Uldriķis.

Treniņos Aleksandra Starkova vadītā izlase vairāk strādājusi pie komandas sadarbības un saliedētības, lai futbolisti labāk viens otru saprastu laukumā.

“Tāpat strādājām pie tā, lai vieglāk būtu no aizsardzības pārietu uzbrukumā un no uzbrukuma atgriezties aizsardzībā. Starkovs sarunā ar uzbrucējiem akcentēja, kā labāk spēlēt ar galvu un kājām uzbrukumu noslēgumos, pēc centrējumiem un izgājienos,” atklāja Uldriķis.

Latvija ar Fēru salām spēkojās arī šī gada Pasaules kausa kvalifikācijas ciklā. Latvijas futbolisti 2016.gada 7.oktobrī Rīgā piekāpās pretiniekiem ar rezultātu 0:2, bet gadu vēlāk Touršhavnā cīnījās neizšķirti 0:0.

“Fēru salu izlase ir diezgan tehniska komanda, kurai patīk spēlēt ar bumbu. Redzējām video, ka viņi ne vienmēr spēj tik ātri atgriezties aizsardzībā, kā to dara citas komandas. Mums vajadzētu spēt izveidot momentus un nebaidīties spēlēt ar bumbu, varbūt kaut kur riskēt uzbrukumā, uzņemties iniciatīvu un censties gūt vārtus,” secināja Uldriķis.

Pašlaik 19 gadus vecais Latvijas komandas RFS uzbrucējs Uldriķis pieaugušo valstsvienībā aizvadījis trīs spēles.

“Vienmēr esmu gatavs palīdzēt izlasei. Esmu diezgan labā sportiskā formā, jo komanda treniņus uzsāka jau decembrī. Bijām treniņnometnē Kiprā, kur ir līdzīgi laikapstākļi kā Spānijā, līdz ar to izlasē nebija tik grūti aklimatizēties. Visi spēlētāji klubos esam strādājuši un sapulcējušies kopā, lai aizvadītu divas labas spēles,” atzīmēja Uldriķis.

Pēc šonedēļ gaidāmajām divām spēlēm nākamie mači Latvijas izlasei paredzēti jūnijā, kad gaidāmi dueļi Baltijas kausā, kā arī notiks pārbaudes spēle ar Azerbaidžānas valstsvienību.

Savukārt rudenī Latvija sāks dalību Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) jaunizveidotajā Nāciju līgā, kur tiksies ar Andoru, Kazahstānu un Gruziju. Latvijas izlase Nāciju līgā spēlēs vājākajā D divīzijā, kuras uzvarētāja kvalificēsies 2020.gada Eiropas čempionātam.

LA.lv