×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
31. janvāris, 2017
Drukāt

Uļjana Semjonova pateicīga mediķiem: “Paldies Dievam, ka ārsti veic brīnumus.” (10)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Uļjana Semjonova

Basketbola leģendai Uļjanai Semjonovai (64) pirms Ziemassvētkiem radās ļoti nopietnas veselības problēmas, bet vēl vecajā gadā viņa jau atgriezās darbā un turpina vadīt Latvijas olimpiešu sociālo fondu.

Sporta veterānu Ziemassvētku ballē Uļai kļuvis slikti, un viņa ar ātro medicīnisko palīdzību nogādāta Stradiņa slimnīcā. Pulss bijis 35/20, un Uļa ir pateicīga mediķiem par izglābšanu no citas pasaules.

“Man sirdī ielika motoriņu, jau pēc trim dienām biju laukā no slimnīcas un pēc svētkiem gāju uz darbu, jo gada beigās bija daudz jāizdara. Jūtos labi, pulss un asinsspiediens tagad normāls. Jādzer zāles un reizi gadā jāveic padziļināta pārbaude,” ar sev raksturīgo pozitīvismu teic Semjonova.

Viņa norāda, ka vizītes pie ārstiem jau ierastas. “Uz operāciju galdu eju kā uz svētkiem, esmu pieradusi. Deviņu mēnešu laikā pārcietu četras narkozes. Aizpērn bija lauzta kāja, pērn veica sarežģītu ceļa locītavas operāciju. Esmu ļoti pateicīga Vitoldam Jurkevičam. Viņš ir superdakteris, bez atlīdzības palīdz arī citiem mūsu sporta veterāniem – vieglatlētu trenerim Uldim Kurzemniekam operēja gūžu, 3. janvārī operācija bija divkārtējam volejbola olimpiskajam čempionam Ivanam Bugajenkovam, tagad būs soļošanas trenerim Aivaram Rumbeniekam. Jādomā, kā palīdzēt Armandam Krauliņam, Jurijam Deveikum,” stāsta Uļjana Semjonova.

Viņai visu mūžu būšot jāstaigā ar kruķa palīdzību, bet Uļa priecājas, ka to spēj pati – garais augums (2,13 m) un ilgā karjera visaugstākajā līmenī neizdzēšami sabojājusi locītavas. “Drīz būšu kā robots no dzelžiem. Bet paldies Dievam, ka ārsti var paveikt tādus brīnumus un palīdzēt cilvēkiem. Priecājos par spēju pašai pārvietoties, jo ļoti labi saprotu, ka biju ne­standarta sportiste, un man ir trīs reizes grūtāk nekā parastam cilvēkam.”

Uļjana Semjonova PSRS izlasē divas reizes kļuva par olimpisko čempioni, trīs reizes – par pasaules čempioni, bet kopā ar Rīgas komandu “TTT” ieguva 15 zelta medaļas PSRS čempionātā un 11 Eiropas kausus. Viņa ir uzņemta ASV Basketbola slavas zālē, apbalvota ar trešās pakāpes Triju Zvaigžņu ordeni. Nu jau ilgus gadus Uļa vada Latvijas olimpiešu sociālo fondu, kas palīdz mūsu izcilajiem sporta veterāniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Kā ārsti zināja, ka jābrauc? Kurš ir tas cilvēks, kuram jāpateicas par savlaicīgu palīdzības izsaukšanu?

 2. Lai veselība un dzīvesprieks mūsu Zelta meitenei!!!

 3. ar LIELU sirdi cilvēks

 4. Veselību un izturību Jums,Uļjana.

 5. Uła Lai Jums laba veselība !!! Turaties !

 6. Paldies, Jums ,Uljana Semjonova!Veselību, veselību, veselību Jums , mūsu Čempione!

 7. tas tikai Latvijas (euro)PSR iespējams ! . Atbildēt

  Par padomijas nopelniem – kapitālistu ordeni ?!!
  🙂 🙂 🙂

  • un ko mums-50. 60. gadu bērniem-pakārties, ka strādājām, dzīvojām, sportojām!!!pirms ko rakstat, padomājat, ko vispār vēlaties teikt, ja neko nevar pieklājīgu,sirsnīgu pateikt, nevajag piesārņot ēteru!!!

  • arī nenākas piedzīvot TOS laikus, debilais dauni!

Draugiem Facebook Twitter Google+