×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Uļjana Semjonova: Par “LabieDarbi.lv” ziedoto naudu apmaksāsim vairāku veterānu ārstēšanos

semjonova_ts_2

Atbalstu 1000 eiro apmērā, LabieDarbi.lv organizētajā papildus iedzīvotāju balsojumā, saņēma Latvijas basketbola leģendas Uļjanas Semjonovas vadītais Latvijas Olimpiešu sociālais fonds. Šī nauda palīdzēs uzlabot veselību tiem Latvijas sporta veterāniem, kuru pabalsti svārstās no 180 līdz 300 eiro mēnesī.

Līdz 12.janvārim sociālo kontu lietotāji tika aicināti piedalīties LabieDarbi.lv aplikācijā, kurā varēja balsot par projektiem tādās jomās kā sports, izglītība, vide un kultūra, tādējādi izvēloties, kuram no tiem tiks piešķirts finansiāls atbalsts 1000 eiro apmērā. Vairāki desmiti tūkstoši cilvēku lēma, ka visvairāk tas ir vajadzīgs sporta veterāniem, bijušajiem čempioniem un olimpiskajiem medaļniekiem, kuri ar saviem panākumiem nesuši Latvijas vārdu pasaulē, bet tagad spiesti lūgt finansiālu atbalstu Latvijas Olimpiešu sociālajam fondam, jo nereti ar valsts sniegto atbalstu nav iespējams nosegtu medikamentu un dažādu medicīnisko procedūru izdevumus.

Gandarījumu par šādu mūsu valsts iedzīvotāju izvēli, saņemot 1000 eiro no LabieDarbi.lv, neslēpj Latvijas Olimpiešu sociālā fonda valdes priekšsēdētāja U. Semjonova, uzsverot, ka bijušajiem sportistiem sponsoru un sabiedrības atbalsts pašlaik ir ļoti nepieciešams, jo ar valsts atbalstu veterāniem ne vienmēr pietiekot zālēm un medicīniskajām procedūrām, piemēram, operācijām. Saskaņā ar mūsu valstī spēkā esošajām likuma normām, bijušajiem olimpiskajiem čempioniem ikmēneša pabalsts ir 300 eiro mēnesī, attiecīgi sudraba un bronzas medaļu ieguvējiem tās ir vēl mazākas, bet sportistiem, kuri nav Olimpisko spēļu medaļnieki, treneriem, starptautiskās kategorijas sporta tiesnešiem un sporta darbiniekiem – 180 eiro. Būtiski, ka viena olimpiskā čempiona pabalsts Latvijā ir mazāks nekā vidējā vecuma pensija Igaunijā, kas pērn bija 350 eiro.

“Tā kā daudziem sporta veterāniem dzīves apstākļi ir grūti, esam pateicīgi gan labdarības iniciatīvai LabieDarbi.lv, par to, ka iniciēja šādu projektu, gan tiem cilvēkiem, kuri balsoja par atbalstu Latvijas sporta veterāniem. Šī nauda palīdzēs uzlabot veselību tiem, kuri reiz to ziedoja sportā, nesot Latvijas vārdu čempionātos un olimpiādēs,” skaidro U. Semjonova, piebilstot, ka ar LabieDarbi.lv piešķirto summu varēs apmaksāt medicīnas izdevumus un zāles vismaz četriem fonda biedriem.
Savukārt LabieDarbi.lv projekta vadītāja Jeļena Šļihta uzsvēra sporta veterānu lielo ieguldījumu jauno Latvijas sportistu iedvesmošanā, lai sasniegtu izvirzītos mērķus.

“Jūsu devumu Latvijai nevar novērtēt eiro banknotēs, jo tas ir pārāk nozīmīgs, bet es ceru, ka šī balva būs kā atgādinājums, ka cilvēki atceras sporta veterānus un viņi vēlas savu iespēju robežās jums palīdzēt,” tā LabieDarbi.lv vadītāja. J. Šļihta arī atgādināja, ka paralēli projektu konkursa ikmēneša balsojumam LabieDarbi.lv meklē arvien jaunas iespējas kā palīdzēt tiem cilvēkiem, kuriem līdzcilvēku atbalsts ir ļoti nepieciešams, piemēram, organizējot labdarības akcijas, kā arī ziedojot asinis. Viņa sola, ka arī šajā gadā LabieDarbi.lv komanda organizēs dažādas labdarības akcijas, lai palīdzētu tiem, kuriem neklājas viegli.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+