×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
11. janvāris, 2012
Drukāt

Ulla Zirne nesīs Latvijas karogu Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs

Ulla Zirne un Aldonis Vrubļevskis. Foto - LETAUlla Zirne un Aldonis Vrubļevskis. Foto - LETA

Pirmo pasaules Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu, kas risināsies Austrijas pilsētā Insbrukā, atklāšanas ceremonijā Latvijas karogu nesīs kamaniņu braucēja Ulla Zirne, trešdien pavēstīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis. Atklāšanas ceremonija notiks 13.janvāra vakarā.

Šīs sezonas Pasaules kasa izcīņas sacensībās jauniešiem Zirne četros posmos izcīnījusi otro, trešo, ceturto un piekto vietu. Pagājušajā sezonā Zirne ieņēma 20.vietu pasaules čempionātā junioriem, kā arī debitēja Pasaules kausa sacensībās pieaugušajiem.

Karognesēju izvēlējās LOK, ņemot vērā sportistu pieredzi starptautiskos pasākumos.

Zirne atzina, ka viņai karoga nešana būs liels gods un pieredze. “Šīs būs pirmās šāda veida olimpiskās spēles, tāpēc mums, to dalībniekiem, būs liels gods,” sarunā ar žurnālistiem pastāstīja Zirne. “Cik esmu runājusi ar cilvēkiem, kas piedalījušies lielajās olimpiskajās spēlēs, šis pasākums būs gandrīz identisks, tāpēc tas ir ļoti nozīmīgs. Turklāt papildu atbildību dod tieši pirmā Olimpiāde.” “Parastas sacensības seko viena pēc otras un, ja nepaveicās vienās, tad būs nākamās, tomēr šis pasākums būs īpašs,” atzina jaunā sportiste. “Mans mērķis ir labi nobraukt divus braucienus.”

Jauno sportistu unikālo pieredzi uzsvēra arī Vrubļevskis. “Līdz šim vēl nevienam nav tādas pieredzes, kādu iegūsiet jūs,” uzrunājot sportistus, teica LOK prezidents. “Tas jums ir ne tikai gods, bet arī atbildība – jūs pārstāvēsiet ģimeni, savu dzīvesvietu, sporta veidu, treneri un valsti. Jums visiem jāstrādā kā vienotai komandai un godam jāpārstāv Latvija.”

Nozīmīgajā sporta forumā, kurā no 13. līdz 22.janvārim startēs 15 līdz 18 gadus veci sportisti, Latviju pārstāvēs 16 sportisti septiņās sporta disciplīnās.

Pavisam sacensībās piedalīsies vairāk nekā 1000 sportistu no 65 pasaules valstīm, kas spēkiem mērosies septiņos olimpiskajos ziemas sporta veidos. Sporta veidi sadalīti 15 sporta disciplīnās.

Biatlona sacensībās Latvijas komandas rindās startēs Gunita Gaile, Jānis Slavēns un Linards Zēmelis, bobsleja sacīkstēs uz starta dosies Elvis Kamšs ar stūmēju Oskaru Ķibermani, distanču slēpošanā piedalīsies Zane Eglīte un Arnis Pētersons, kalnu slēpošanas sacensībām pieteikti Agnese Āboltiņa un Miks Edgars Zvejnieks, kamaniņu sportā uz starta dosies Zirne, Riks Kristens Rozītis, Rihards Lozbers, kā arī divnieku ekipāža Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs, bet skeletonā startēs Dāvis Dreimanis.

Latvija būs pārstāvēta arī hokeja sacensībās, lai gan komandu turnīrā starp piecām vienībām Latvijas nav. Tomēr Latviju dažādu individuālo hokeja spēles elementu izpildes konkursā pārstāvēs Augusts Valdis Vasiļonoks, kurš šobrīd spēlē Austrijas kluba Zalcburgas “Red Bull” jauniešu komandā. Startam Insbrukā viņš kvalificējās Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rīkotajās atlases sacensībās.

“Startēt pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs ir liels gods ikvienam komandas dalībniekam, bet līdzdalība pirmajās spēlēs uzliek arī papildu pienākumus un atbildību visai delegācijai. Domāju, ka izredzes uz Latvijas komandas panākumiem Insbrukā būs ļoti atkarīgas no komandas gara un vienotības, pie kuras nostiprināšanas treneriem un delegācijas vadībai jāpiestrādā jo īpaši, tad arī rezultāti neizpaliks,” uzskata Vrubļevskis.

Interesanti, ka, pateicoties Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumam paplašināt olimpisko sacensību klāstu, Latvijas kamaniņu braucēji olimpisko riņķu zīmē pirmo reizi startēs kā vienota komanda, jo kamaniņu sportā startēs ne tikai individuāli sportisti, kam katram savā laikā notiek sacensības, bet būs vienota komanda līdz pat Jaunatnes olimpisko spēļu finišam.

Līdzās kamaniņu stafetei Insbrukā medaļas pirmo reizi izcīnīs arī olimpiskie debitanti jauktajā stafetē biatlonā, komandu sacensībās daiļslidošanā, tramplīnlēkšanā meitenēm, slēpošanas sacensībās rampā puišiem un meitenēm, kā arī snovborda sacensībās slopstailā puišiem un meitenēm.

Līdztekus sporta sacensībām norisināsies arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+