×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. novembris, 2017
Drukāt

Ulmanis: Mēs pārāk aizraujamies ar vēlēšanu sindromiem (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Guntis Ulmanis

“Mēs pārāk aizraujamies ar vēlēšanu sindromiem. Visu lielāko politiķu runās vienmēr dominē – vai nu ir bijušas vēlēšanas vai nu būs vēlēšanas,” bijušais Latvijas Valsts prezidents Guntis Ulmanis apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “TOP5”, komentējot to, vai viņš atbalstītu koalīcijas izveidošanos starp ZZS un “Saskaņu” nākamā gada vēlēšanās. “Es domāju, ka, kad notiks vēlēšanas, tad arī runāsim un domāsim,” viņš piemetināja.

Eksprezidents norādīja, ka pašreizējie politiķi pārlieku aizraujas ar vēlēšanām un nepievērš uzmanību svarīgākām lietām. “Visu lielāko politiķu runās vienmēr dominē – vai nu ir bijušas vēlēšanas vai nu būs vēlēšanas. Iznāk tā, ka tie dabiskie procesi, kas notiek valstī un ekonomiskajā telpā un kultūrā, maz interesē,” sacīja Ulmanis. Viņš uzskata, ka tas būtu jāmaina: “Man liekas, ka no tā mums vajadzētu mācīties, jo tomēr, ja Latvijai ir 100 gadi, tad vismaz kaut kādus secinājumus vajadzētu izdarīt.”

Ulmanis līdz ar to uzskata, ka par koalīcijām, tostarp iespējamu ZZS un “Saskaņas” koalīciju, domāt ir pāragri. “Es domāju, ka, kad notiks vēlēšanas, tad arī runāsim un domāsim. Ar varu un kategoriskiem paziņojumiem – to es mīlēšu, to es nemīlēšu, to es izdzīšu ārā vai pieņemšu – tā nav politiķa cienīga runa. Lai partijas veidojas, attīstās,” raidījumā pauda bijušais prezidents.

Ulmanis arī kritizēja pašreizējo parlamenta ievēlēšanas sistēmu, kā lielākās problēmas minot deputātu un partiju skaitu. “Man liekas, ka Saeimas deputātu skaits ir par lielu tādai valstij, kā Latvija,” sacīja Ulmanis. Viņš arī uzskata, ka būtu jārod veids, kā atbrīvoties no sīkpartijām, jo ir ievērojis, ka 5% barjera sīkpartiju problēmu nerisina. “100 gados latvieši vienmēr ir jūsmojuši par sīkpartijām. Uz 100 gadu jubileju jāpalīdz no šiem jautājumiem tikt vaļā. Tas būtu liels politisks ieguvums,” ir pārliecināts Ulmanis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kapēc par Līcīti necenzējāt,bet laidāt ar joni?Tas nu gan nav godīgi un L.A. cienīgi.Jo tātad cenzējat,bet varat arī NĒ.

  2. Tas ir vienkārši Černobiļa viņa teiktajā! Kurš nu mautu,tikai NE Rumpītis par vēlēšanām.Pats līda pat pēc prezidentūras Rīdzenes blēžu partijā!!Sēž vēl šodien VDK ofiņa Savicka ložā.Protams,ka viņa sapnis ZZS +SC.Gan gadi,gan slimība nu taču jau sen pietiek muldēt stulbības un nevalstiskus tekstus.Vai tiešām tā vara kā narkotika?Opīt,pieskatiet labāk mazbērnus!Vai pašam kauna nav /kā Jurkānam/ par saviem tekstiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+