Latvijā
Politika

Ulmem jau rīt varētu apstiprināt Saeimas deputāta mandātu2


Arvīds Ulme.
Arvīds Ulme.
Foto – LETA/Paula Čurkste

Saeima ceturtdien, 13.septembrī, varētu lemt par deputāta mandāta apstiprināšanu Vides aizsardzības kluba (VAK) prezidentam Arvīdam Ulmem (ZZS).

Viņš parlamentā ieņems Askolda Kļaviņa (ZZS) vietu, kurš uzrakstījis iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien izskatīja Kļaviņa un Ulmes iesniegumus, kā arī nolēma virzīt šo jautājumu izskatīšanai parlamenta sēdē.

Atbilstoši saņemto punktu skaitam 12.Saeimas vēlēšanās Ulmem pienākas deputāta mandāts pēc Kļaviņa lēmuma par parlamentārieša amata atstāšanu. Pirms 13.Saeimas vēlēšanām Centrālā vēlēšanu komisija ir sniegusi informāciju, ka Ulme, iespējams, ir bijis Latvijas PSR Valsts drošības komitejas (VDK) aģents, savukārt pats politiķis sadarbības faktu noliedz.

12.Saeimas pilnvaru termiņš noslēgsies pēc nepilniem diviem mēnešiem.

LETA jau ziņoja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir sācis kriminālprocesu pret Kļaviņu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Parlamentārietis pēc kļūšanas par liepājnieku bija sācis saņemt piecreiz lielāku transporta kompensāciju.

Savukārt LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” vēstīja, ka Kļaviņam piederošajā veikalā “Gandrs” potenciālajam darbiniekam ne tikai tiek piedāvāta dubultā samaksas sistēma, kas rada aizdomas par aplokšņu algu esamību, bet arī tiek piedāvāts veids, kā iegādāties sev interesējošās preces, apejot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksu. Sarunā ar raidījumu deputāts apgalvojis, ka par šādu kārtību uzņēmumā viņš neko nezina.

Kļaviņš nākamajās Saeimas vēlēšanās nekandidēs.

LA.lv