Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
14. novembris, 2014
Drukāt

Ultrasonogrāfijas jaunākā māsa – doplerogrāfija: kādos gadījumos to veic?

1. Veicot profilaktiski šo asinsvadu izmekl

1no3
Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Kāpēc sāp galva, pietūkst kājas

Ar mūsdienīgu ultrasonogrāfijas aparātu, aprīkotu ar dažādām zondēm jeb mikrofoniem, kas uztver no orgāniem atstarotos viļņus, iespējams izmeklēt dažādas lokalizācijas asinsvadus galvā un kaklā, vēdera dobumā, kājās un rokās, bet, ja tas darāms krūšu kurvī, veic ehokardiogrāfiju, kas arī ir ultrasonogrāfijas paveids. Vienkārši runājot, ar šiem izmeklējumiem var noskaidrot, kāpēc sāp galva, pietūkst kājas vai ir kādas citas veselības problēmas.

“Ultrasonogrāfijā izmeklē mīkstos audus, bet doplerogrāfija ir funkcionāla asinsvadu izmeklēšanas metode, ar kuru var pārbaudīt asins plūsmu un tās ātrumu, noteikt tajos funkcionālas pārmaiņas,” skaidro Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) asinsvadu ķirurgs, medicīnas doktors Artūrs Ligers.

Salīdzinājumā ar citu asinsvadu izmeklēšanas metodi angiogrāfiju doplerogrāfija ir vienkāršāka un lētāka, taču arī ļoti informatīva metode. Tā nav invazīva, jo nav jādur asinsvadā un pacients nesaņem nevēlamu starojumu kā angiogrāfijā, datortomogrāfijā un magnētiskajā rezonansē. Asinsvados nav jāievada kontrastviela. Pirms doplerogrāfijas pacientam nevajag īpaši sagatavoties. Vienīgi, pārbaudot vēdera dobuma asinsvadus, pirms tam nedrīkst ēst, lai būtu labāka redzamība.

  1. Veicot profilaktiski šo asinsvadu izmekl
  2. Kad veicama doplerogrāfija
  3. Uzziņa  Pacienta ie

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+