×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. augusts, 2013
Drukāt

“Ūmeo 2014” apceļo Eiropas lielpilsētas


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nākamceturtdien savu ceļu cauri lielākajām Eiropas pilsētām sāks “Ūmeo 2014” Eiropas kultūras galvspilsētas projekts “Ūmeo notverti”. 


 

Kā stāsta “Ūmeo 2014” ilgtspējas un attīstības vadītājs Alberts Edmans, šo projektu zviedru Eiropas kultūras galvaspilsētas gada organizētājiem izdevies realizēt, pateicoties Melinas Merkuri balvai, ko 1,5 miljonu eiro apmērā pavasarī vienlaikus saņēma abi Eiropas kultūras galvaspilsētu biroji – “Ūmeo 2014” un “Rīga 2014”. “Mēs apceļosim Eiropas lielpilsētu cenrālās vietas ar savu telti. Katras Eiropas lielpilsētu centrālajās vietās mēs novietosim milzīgu stiklotu kubveida celtni, kurā mākslinieki interaktīvi iepazīstinās cilvēkus ar Ūmeo, sāmu un visa Zviedrijas ziemeļu reģiona kultūras savdabību, vēsturi un bagātībām. Projekta pamatā ir ideja par Ūmeo kā visu laiku vistālāko punktu Eiropas ziemeļos, kur jebkad bijusi Eiropas kultūras galvaspilsēta – burtiski Eiropas malu. Mūsu mērķis ir notvert ļaudis no visas Eiropas un atvilināt šurp,” skaidro A. Edmans. Projekta ietvaros norisinās arī dizaina, foto un videomākslas konkurss “Mākslinieki Ūmeo notverti”, kura pusfinālistu darbi būs izstādīti ceļojošajā “slazdā”. Skatītājiem būs iespēja balsot par labāko no tiem ar sociālā tīkla “Facebook” aplikācijām. “Ūmeo notverti” sāks savu tūri Kopenhāgenā un līdz oktobra beigām apceļos Varšavu, Parīzi, Londonu, Barselonu, Amsterdamu, Hamburgu.

Melinas Merkuri balvu piešķir starptautiska Eiropas Komisijas žūrija, ja sagatavošanās process un izveidotā Eiropas kultūras galvaspilsētas programma tiek atzīti par veiksmīgu.

“Balvā iegūtie līdzekļi ir ieguldījums visas mūsu veidotās programmas kopējā budžetā, un mēs neesam to novirzījuši tikai šim vienam mērķim, taču, pateicoties tai, varam īstenot šo vērienīgo ieceri,” skaidro “Ūmeo 2014” pārstāvis.

Viņš uzskata, ka žūrija visaugstāk novērtējusi to, ka Ūmeo konsekventi turpina veiksmīgi īstenot savu sākotnējo ieceri – Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmu veidot, iesaistot visu sabiedrību, tādējādi padarot to par ilgtermiņa ieguldījumu pilsētas izaugsmē. “Es domāju, ka viņi ar interesi vēro, kā mēs īstenojam šo Ūmeo jau dabisko, bet citām Eiropas pilsētām jauno pieeju kultūras radīšanai. Mūsu programmas lielākā vērtība ir tā, ka veidojam to kā posmu ilgtermiņa attīstībā. Jau kopš pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem Ūmeo savu attīstību balsta kultūrā, ieguldot tajā par aptuveni 70 procentiem vairāk līdzekļu nekā vidēji Zviedrijas pašvaldības. Ar Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu mēs būsim pieveikuši vēl vienu nozīmīgu pkāpienu ceļā uz vīzijas piepildījumu par Ūmeo kā lielpilsētu ar vismaz 200 000 ie-dzīvotājiem un ilgtspējīgu attīstību 2050. gadā,” teic A. Edmans.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+