×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Un atkal – Muzeju nakts!

muzejs_nakts_2

Nedēļas nogalē, 17. maija vakarā, jau tradicionāli Latvijas muzeji durvis vērs īpašai programmai un sagatavosies palielinātai apmeklētāju plūsmai.

Šogad Muzeju nakts krāsa – sarkanā, un tās centrā likts dzintars. Kā arvien pasākuma dalībnieki – šogad visā Latvijā dalību pieteikušas pavisam 120 vietas, pārsvarā muzeji, taču arī koncertzāles, baznīcas, teātri, izglītības iestādes un ražotnes, pat ledlauzis “Varna” – var visai brīvi traktēt tēmas izmantojumu.

Dažviet dzintars patiešām būs fiziski klātesošs – Latvijas Okupācijas muzejā notiks Dzintara balle, kuras dalībnieki aicināti ierasties dzintara rotās (rotas būs cieņā arī citviet, tā, piemēram, Andrupenes lauku sētā atklās dzintara rotu izstādi); Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā būs iespēja izstaigāt svaigi atklāto dzintara izstādi, Kazdangas muzejā arheoloģe Ilze Loze stāstīs par dzintara apstrādi akmens laikmetā, Olaines Vēstures un mākslas muzejā notiks mākslīgā dzintara izveides darbnīca “Radi dzintaru pats!”, Alūksnes muzejā dzintaru varēs gan pētīt mikroskopā, gan nogaršot tējā un degvīnā.

Tomēr dzintars nav tikai fiziskās koku asaras vien, bet arī iedvesmojošs un teju mitoloģisks elements, kurš savu vietu jau agrāk atradis visdažādākajās kultūras jomās. Daudzviet par Muzeju nakts vadmotīvu kalpos Imanta Ziedoņa “Dzintarainā pasaka”, bet vēl citur – dziesma “Tik dzintars vien”.

Kā arvien būs arī tādi Muzeju nakts dalībnieki, kuri necentīsies mākslīgi pievilkt programmai dzintara vārdu, koncentrējoties uz to pavadošo sarkano krāsu. Visādā ziņā Muzeju nakts programma gan Rīgā, gan novados izskatās daudzsološa (vērts ieskatīties muzeju-nakts.lv).

Rīkotāji aicina dzintara āderes meklēt arī ārpus galvaspilsētas – tas ir taktisks atgādinājums, ka pārmērīgas apmeklētāju plūsmas ierobežotā laikā var ne tikai samazināt pašu apmeklētāju prieku, bet arī atsevišķos gadījumos kaitēt trauslākajiem eksponātiem, kuri ikdienā raduši gluži pie citiem atmosfēriskajiem apstākļiem. Galu galā ik gadu Muzeju nakti apmeklē vairāk nekā 200 000 ļaužu…

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+