×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. februāris, 2016
Drukāt

Gunārs Nāgels: Ar vienu lēmumu aptur Okupācijas muzeja attīstību (54)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Gunārs Nāgels

Mēs dzīvojam bīstamā pasaulē. Aiciniet aizsardzības ministru pastāstīt par spēkiem, kuri varētu pāris stundu laikā ieņemt Rīgu, un par lielām cerībām, ko liekam uz sabiedrotajiem, ka tie mūs nepametīs. Prasiet ārlietu ministram par lielām pūlēm, kas tiek veltītas, nemitīgi stiprinot saites ar draudzīgām valstīm, un būvējot saites ar ne tik draudzīgām valstīm.

Un tad apciemojiet Latvijas Okupācijas muzeju un Stūra māju, lai mazliet saprastu, kas notiek, kad šo ministriju darbs nav bijis sekmīgs. Vai, ja esat drosmīgāki, apciemojiet Ukrainas Doņeckas apgabalu, lai vēl labāk saprastu, ko šodien nozīmē starptautiskas garantijas par valsts nedalāmību. Kā saldo ēdienu skatieties “Russia Today” informatīvos raidījumus un nebrīnieties, ka “fakti” nav fakti.

Latvijas Republikas ārlietu ministrs savā gadskārtējā ziņojumā Saeimā 26. janvārī teica: “Krievijas agresija Ukrainā parādīja izaicinājumus, kuriem starptautiskā sabiedrība nebija gatava. Tas bija informatīvais karš, kas norisinājās vienlaikus ar Krievijas militāro operāciju Krimā un turpinās Ukrainas austrumos. Informatīvais karš nav viegli uzvarams…”

Latvijas pretkampaņa šai informatīvajā karā ietver gan ministra minēto “neatkarīgu, kvalitatīvu mediju stiprināšanu”, gan mītu par mūsu vēsturi kliedēšanu, jo kaimiņvalsts psihe balstās uz vēstures aizstāšanu ar pasakām. Ja pasaku stāstītājiem ir kodolieroči un pie reizes ar savām pasakām cenšas apvārdot mūsu draugus, tad ir vēl svarīgāk nodrošināt patiesības izklāstīšanu tik plaši, cik iespējams.

Trešdien, 27. janvārī, Saeimas priekšsēdētājas un vairāku ārzemju vēstnieku klātbūtnē atvēra zinātnisku grāmatu par Salaspils nometni, kura izkliedē vairākus padomju laikā izplatītos mītus un kurai viens no līdz­autoriem ir Latvijas Okupācijas muzeja publiskās vēstures nodaļas vadītājs Uldis Neiburgs.

Pirmdien, 25. janvārī, Rīgas pilsētas būvvalde deviņu lappušu garā vēstījumā noraidīja Latvijas Okupācijas muzeja rekonstrukcijas projektu, apturot muzeja attīstību un neļaujot tam kvalitatīvi pildīt likumā noteiktos uzdevumus. Lēmumā divreiz citēts Būvniecības likuma pants, kurā noteikts, ka jālīdzsvaro sabiedrības intereses, bet nekur dokumentā nav nekādā veidā atzīts, ka Okupācijas muzeja darbs ir kaut vai kripatiņas vērts.

Viens solis uz priekšu un desmit atpakaļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (54)

 1. …okupācijas muzejs jāizvieto stūra mājā, bet (sakrano strēnieku) -tagadējā okupācijas muzeja ēka sen bija jānojauc kopā ar MaXimu Krastmalā..

  • Pilnīgi pareizi. Pārdēvējiet to būdu kā gribiet, bet atcerieties, kas to uzcēla un kā to īstenībā sauc. JĀNOJAUC, lai nerēgojās padomoja tai vietā !

 2. Ludzu nepadodieties,tas muzejs ir vajadzigs. Turieties,jums ir latviesu atbalsts.

 3. У автора явный приступ очередной русофобской истерии. Столько наплёл, смешал в одну кучу столько пропагандистких клише, просто жуть. А всё из-за того, что его обидели, на бизнес интересы покусились. И весь мир теперь виноват, и кругом одни враги.

 4. Rejieties, latvieši, rejieties kā ciema suņi, tieši to jau arī padomju paliekas grib panākt.
  Ko jūs varat spriest par okupāciju? Labākajā gadījumā kāds no jums ir piedzimis okupācijas laikā, bet tā vēl nav pieredze.
  Viss ir likumsakarīgi. Beidzot sākusi kaut ko darīt komisija čekistu revidēšanai. Okupācijas muzejs?Sarūsējusi nagla Maskavas un Ušakova pakaļā + Ušakova deguna priekšā…
  Latvija ir pilna ar čekistiem, ar bijušajiem pārliecinātajiem komunistiem, kuri tikai mazliet piekrāsojušies, toties salīduši pietiekami ietekmīgos amatos. Viņiem ir savi uzdevumi un viņi tos pilda saskaņoti un kārtīgi.
  Nevis kā te bišku vaļā palaisti latvieši lamājas savā starpā.
  Kuram no jums interesē okupācijas jautājumi un problēmas? Jūs kaut esat pabijuši šajā okupācijas muzejā. Esat izstaigājuši Stūra māju?
  Naudu un izpriecas jums vajag.
  Pliku dibenu konkursus.
  “Ugunsgrēkus”

  • ej savas sēnes lasit, redz kur īru saimnieks jau tev bļauj ka pārtraukums beidzies, patriots atradies ārzemēs sēdedams

  • «…Latvija ir pilna ar čekistiem, ar bijušajiem pārliecinātajiem komunistiem,..» А в вашем сейме их сколько, чуть ли не все. разве не так?

 5. Muzeju jāpārsauc par Deokupācijas muzeju un Deokupācijas muzejam kopā ar latviešu tautu jācīnās par to, lai no Latvijas aizvāktos ~350 000 krieviski runājošo okupantu un kolonistu, kuri šeit atrodas joprojām tāpēc, ka noziedzniece Krievija no 1945.-1991.gadam veica Latvijas okupāciju, kolonizāciju un rusifikāciju.

  • Вам в дурку, однозначно. В Латвии и так скоро никого не останется. Ну разве что вы сами, да мигранты арабские вам на радость. Почувствуйте разницу, как говорится.

 6. Okupācijas muzeju vajag nogrūst kaut kur nezināmā, grūti sasniedzamā nomalē. Maskavas intereses šajā gadījumā ir noteicošās, un izpildītāji ir SC Rīgas dome un Gaiļi, ne jau par pliku paldies vai ideoloģisku motīvu vien vadīti.

  • Latviešu strēlnieku muzejam jābūt Rīgas centrā, tad par nāgeliešu biznesa aktivitātēm nebūs jāsatraucas.
   Vairāk nekā 300 valsts īpašuma ēku Rīgā esot tukšas – ir kur izvērsties arī Stabu ielas pazīstamajā ēkā.

  • muzeju jau neaiztiek. un ja nāgelam pietiktu saprāta ta stūra māja tūristu “slaukšanai”butu kā kulaks uz acs. tagad tūristi izskrien vecrīgu un viss, bet ja stura mājā butu muzeja filiāle tad atiecigi tūristus ieintresē un viņi aiziet ari uz turieni, kas jau paplašina apskates “laukumu”un atiecigi iztereto naudu

 7. Lai neviena latviešu izlietā asins lāse par brīvu Latviju nebūtu velta, lai trimdas grūtības nebūtu veltas, Latvijā palikušajiem latviešiem (visdažādāko tautību) ir jākomunicē, jāceļ gars un spēks. Latvieši Latvijā ir uzvarētāji un patiesie saimnieki, neatkarīgi no naudas makos un mums labu nenovēlošiem svešiniekiem.

  • Ar vienu lēmumu apturēja Latviešu strēlnieku muzeja darbību – ar vienu spēs apturēt arī Latviešu strēlnieku laukumā ieperinājušos nāgeliešus? Stūra mājā vēl vietas daudz, turp vajag doties!

  • ko nu dziedi “slavas dziesmu”īrijā sēnes lasidams, kas tu tur pa latvieti ?

 8. Tas pērtiķis komentētājiņš varētu beidzot aizvērties ar savu “slotu skapi” un “muzejam neviens neuzbrūk…” – un kā vēl uzbrūk… Okupācijas muzejs ir trmdas pēdējais uzdevums – tikai viņu ziedojumi ļauj cerēt ka katrs nomocītais un izsūtītais tiks pieminēts…vienkārši jāpavelk laiks ar visādām riebeklībām, lai tā pasudze aiziet un tu re –

  • kas pieminēs to piekto daļu iedzivotāju ko trimdā izdzina “veiksmes stāsts”?

  • noorangutana dzirdu Atbildēt

   tiko jus beigsiet telot pseidopatriotus un jauk kopā 2 pilnigi atšķirigas lietas kā piebuves celtnieciba un “uzbrukumi okupācijas muzejam”tā man nevajadzes katra gorilas prātojumus atspēkot. jo jus jau nespejat argumentēti savu poziciju aizstavet, jums ir tikai bļaušana un saukļi bez argumentiem

 9. Ļoti aktuāls raksts. Paldies LA.
  Vai tiešām Rīgas mēram tas muzejs “rīvē kanti”?

 10. Nu tiešām būtu liels brīnums, ja pārkrāsotā okupācijas vara atbalstītu savus noziegumus atspoguļojoša muzeja attīstību. Tam neatradīsies ne piemēroti projekti, ne vajadzīgie līdzekļi. Un tam būs simts un viens visdažādākais iemesls. Toties tādas VID ēkas uzceļas kā sēnes pēc lietus un tur nav žēl pat 50 miljonus “pa virsu” pārmaksāt.( VID ēka, kuras celtniecībai tikai izlietoti ap 55 miljoni, tagad valstij ar visām nomām, pārpirkšanām, un kredītu apmaksām kopumā izmaksās vairāk kā 100 miljonu)
  Rūgtu smīnu izraisa tas, ka visi šie muzeja piebūves pretinieki neaizmirst piebilst, cik tas muzejs viņiem liekas svarīgs un nozīmīgs.

  • vel viens stulbs demagogs Atbildēt

   muzeju, jau neaiztiek, okupāciju nenoliedz un tas “jīras konteiners”tur var stāvet, neviens viņam neuzbāžas. tas ka nagels nedabus savu slotu skapi uzcelt nekādi neietekmē ne muzeju, ne okupāciju tās atzīšanu vai noliegšanu. nāgels jau baidās ka ja paņems stūramāju tad tur bus ari kas jādara,. piebuvē jau tik kafiju paredzets dzert un slotas apkopejām turēt. sūramājā butu ekspozicijas jāveido, jāuzņem apmeklētāji, jāorganizē darbs…. kam viņam liekas klapatas pirms pensijas?

 11. dārgs uz neglits šķunitis(jo tās ir paligtelpas domātas) noteikti nav muzeja attīstība. nāgels atkal pseidopatriotisma aizsegā cenšas rebes stumt. otkati jau saņemti un iztereti ka tā cīnās par sliktu arhitektorisku risinājumu stūrgalvigi atsakoties izskatit jelkādas alternatīvas.
  kā muzejam attīstība būtu kā reiz stūra mājas kā filiāles pārņemšana ko viš kategoriski noraida. kā slotu skapi ja dikti vajag var izmantot blakus esošās telpas kas ir valsts īpašumā, vai kaut vai pazemē uzcelt, bet nē viņam par katru cenu tō konteineru vajag, un jebkurus iebildumus tulit pārceļ -jūs negribat okupāciju atzīt plāksnē. noželojami argumenti nopietnam vīram uz kā statusu viš itkā pretendē

  • OKUPĀCIJA IR NEGLĪTĀKA par 🙂 minēto šķūnīti.
   Esmu ar mieru pieciest desmit neglītus šķūnīšus apmaiņā pret okupācijas seku likvidēšanu !

   • objektivi tu esi sūdabrālis Atbildēt

    kas iestrēdzis pagātnē, pat ne iestrēdzis bet izmanto to kā savas mazspējas aizsegu. aug jau otrā paaudze kas nezin ko nozimē “krievu laiki”bet tādiem kā tu vienmer kriev un okupācija vainiga. ja nevar uz okupāciju novelt tad vismas piesaucat ka nav veikta deokupācija. tas nekas ka pašu saveletie politiķi gatavi naudu dot jebkam tik ne bērniem un tāpec tauta izmirst, okupācija vainiga, “veiksmes stāsts “aizdzinis pasaulē ceturto daļu iedzivotāju(pat staļins nesapņoja par tādiem apjomiem) bet vainiga okupācija….. jums pie visa okupācija vainiga, pat ja bikses pietaisi, tad ar tev okupācija pie vainas

    • Okupācijas un to seku noliekšana ir pretlikumīga. Latvieši nedrīkst to nedrīkst šito, Europa nesapratīs, Krievija nesapratīs, Vācija nesapratīs. Pat komentāros šie utaino līdzskrējēji lien iekšā. Par eiro Latviju pārdos.

     • citē lūdzu kur tiek noliekta okupācija vai tās sekas!!!! citē lūdzu šo teikumu, frāzi…. nu kur ir? par saviem vārdiem jāatbild, un tu par saviem atbildet nespēj. ari par apmelošanu ir jāatbild likuma priekšā

   • To, ka sarkanie latvieši pārdeva Latviju Psrs, tagad attaisnojot sauc ar okupāciju, jo katram rados bija par sarkanai avij, no kuras tagad kaunās.

 12. Man kā vienkāršam vērotājam-nearhitektam nav pieņemama tās kastes atrašanās vieta, aizsedzot atjaunoto Rātslaukuma apbūvi. Vēl jo mazāk pieņemama man šķiet iecerētā piebūve. Bet Nāgeļa demagoģija, šo rebi kārtojot, brīžiem atbaida pat no muzeja būtības …

 13. Pa purnu reiz tie dabūs Atbildēt

  Maskavā būvē pieminekļus Staļinam, bet Latvijā nedrīkstēs būt okupācijas muzejs?

  • tā jau ari ir nāgela demagoģija Atbildēt

   ko tu te izplati. neviens necīnās pret muzeju kā nāgals dzied, cīnās par saprātigiem risinājumiem, kas šim aunam nav pieņemami.

   • Tiešām? Pierādi.

    • stūra mājas pārņemšana kā okupācijas muzeja fileāle būtu vairāk nekā loģiska jo kas vel precizāk parāda okupāciju dabā neviss bildites muzeja vitrīnā. nāgelam butu jācīnās ar visiem spēkiem lai tā notiktu, visa enerģija jāveltī lai izveidotu tur ekspozicijas…. net viš no stūramājas kategoriski atsakās, mūk kā velns no krusta. jautajums kāpec? tāpec ka tur butu jāstrādā, jāiegulda darbs, reāls darbs, bet te publiski parunā ka tevi un muzeju apbižo un visa darišana. no viņa jau tā celtne neko neprasīs nekādu darbu, viš tik pārgriezis beigās lentiti, skaļi paziņos ka viņa mūža sapnis piepildijies un aizies fiksi pensijā.

     • Kamēr OKUPĀCIJAS sekas vēl pastāv muzejam jāstāv pašā centrālā vietā. Tas nav latvietis, kam okupācijas sekas nav problēma. Tas nav saimnieks savā zemē, bet ir gatavs liekties, izdabāt, nodot Latviju …

     • BET muzeju jau neviens netaisās jaukt nost, to neaiztiek, ko tu te murgo idiot?

     • tezaurs.lv to :)

      Kuru no tiem domāji? Idiots ir vismaz divi skaidrojumi:
      1. Cilvēks, kam ir psihiskas attīstības nepilnīgums vissmagākajā formā.
      2. sar. Muļķis, nejēga.

     • acim redzami ka pirmo, jo cilvēks izdomā problēmu tur kur viņas nav, acimredzami psihiski traucejumi

 14. Okupācijas bija un vēl pastāv, joprojām latviešus apmelo, svešiniekiem neērtajam Okupācijas muzejam ar faktu materiālu ir jābūt.

  • bet parādi kur te ir cīņa pret muzeju Atbildēt

   ir centieni vel vairāk nesaķēzit vecrīgu

   • Ar reālu okupāciju un to seku noliegšanu saķēzī ne tikai Rīgu, bet arī Latviju.

    • muzeju neviens neaiztiek un okupāciju nenioliedz, piedāvā pat dzaudz un dažādas alternatīvas, bet tās lūk nāgelu neapmierina jo tad butu reāli jāsāk kas darit pašam, piebuves gadijumā varetu sedet skatities kā tiek ceta, saņemt laurus pie atklāšanas ka “mūža sapnis piepildits”un aiziet pensijā.

     • Te viens nekaunīgi melo

      Tie ir nekaunīgi meli, citēju: “muzeju neviens neaiztiek un okupāciju nenioliedz”

  • bet MUZEJU JAU NEVIENS NOST JAUKT NETAISĀS IDIOT, KUR TU ŠĀDU PRIEKŠLIKUMU IZLASIJI?

 15. Nu nepatīk ekskomunistiem, ka Rīgas centrā joprojām ir Okupācijas muzejs! Pārāk daudz cilvēku, arī ārzemnieku tur apgrozās.Tāpēc vajag atrast iemeslu, lai tā darbību diskreditētu un to pārceltu uz klusāku vietu. Un atrod arī. Lūk, Gailes kundzei pēkšņi nepatīk muzeja piebūves arhitektūra, lai gan kad projektu apsprieda, nekādu iebildumu nebija. Bet saknes radās ir daudz dziļākas. Nupat presē pavīdēja ziņa, ka pret Lemberga dēlu ir ierosināta krimināllieta, kurai ir vistiešākā saistība ar ekspremjera Gaiļa ģimeni. Izrādās, ka Lembergs juniors atmazgājis tētiņa kukuļošanā iegūto naudu un ieguldījis to Gaiļu ģimenes privātmāju būvniecībā. Droši vien, ka pašai Gailei arī ir intereses Vecrīgā, ja jau tāds troksnis sacelts ap šo muzeju.

  • pirms dirs varbut padomā? Atbildēt

   muzejam neviens neuzbrūk, pat nojaukt to kasti neviens netaisās, lai stāv , skats sudigs, bet vēsture ir vēsture, BET KĀDA VELNA PĒC TAS SŪDZ JĀPADARA VEL LIELĀKS?

   • Vēl holohausta muzeju nosauc par sūdu. Un par gaumi nestrīdas. Arhitektes Gailes kantainās kastītes nav labākas.

    • tu esi sajusmā par šo “arhitektūras šedevru”vecrigas vidū? tad ar steigu ej ārsteties.
     muzeja “aizstāvji”tā spiedz itkā buldozeri jau stāvetu pie muzeja un tulit jauks nost, tik tāpec ka nāgels savus apsolitos otkatuus nedabūs. muzeju jau neviens neaiztiek,

 16. Vai nav tā – tas viss lai aizmirstu stūra māju. Bļaustīšanās ar kaut kādu piebūvu un troksnis ir tik liels , lai stūra māju kā tādu likvidētu ( nojauktu, kā bojātu, pārdotu ut.t.t. ).
  Stūra māja ir nopietna okupācijas liecība ar visu šaušanas pagrabu un to jau nu nevar nekādi paturēt – likvidēt…

 17. Okupācijas muzejs ir privāts,brīvprātīgs pasākums,kā pastāvēšanu finansē saujiņa entuziastu,bet šis pasākums ir pretrunā ar varturu domām un pārliecību Rīgā,kā arī pretrunā ar tiem no kuriem viņi saņem norādījumus.Varturi Latvijā nebeidz plēsties par krēsliem un to galvenais uzdevums ir ieriebt viens otram un tas beigsies tad ,kad Rīgas varturi pārņems visu varu Latvijā.Tad tāds okupācija muzejs būs pagātne par kuru neviens neinteresēsies.

  • ar to privātumu ir kā ir Atbildēt

   jā nauda celtniecibai itkā ir saziedots( bet gan jau ka celtniecibai nepietiks jo tā ir vienmer ka izmaksā dārgāk) bet to telpu uzturešana maksās bargu naudu pēc tam ko nāksies apmaksāt valstij. tad saziedoto naudu labāk izteret kaut stūra mājas remontam uzturešanai kaut 10 gadus nekā nosviest zemē un pēc tam lai valsts uztur to monstru. valstij lētāk ir uz mūžu sarunāt ka blakus kefejnicā tos muzeja darbiniekus pa velti ar kafiju dzirda mūžigi mūžos, nekā tādus tēriņus kā nāgels grib

 18. Līdzsvars un harmonija sabiedrībā Atbildēt

  “Lēmumā divreiz citēts Būvniecības likuma pants, kurā noteikts, ka jālīdzsvaro sabiedrības intereses” – ja ~350 000 Latvijā joprojām dzīvojošo okupantu un kolonistu uzskata, ka okupācijas nebija un pedofils staļins ir svētais, tad sabiedrības intereses tiks līdzsvarotas, ja Okupācijas muzejā nenotiks nekādi būvdarbi. Vilks paēdis (latviešiem paliek šāds nemainīta izskata muzejs+Stūra māja) un kaza dzīva (okupantiem netiek radīts papildus diskomforts no Nākotnes nama piebūves pie Okupācijas muzeja).

  • Rakstā nepamatoti un apzināti sajauktas vairākas lietas- nenoliedzami muzejam ir jāattīstās un jāveic zinātniskais darbs, bet ne jau šādas dekoratīvas piebūves veidā, piesārņojot konkrēto vidi. Pietiek jau ar neprasmīgi uzcelto biblioteku-ēkai kā simbolam nav skata punkta- novietojuma un silueta dēļ; dārga un funkcionāli neveikla ēka. Visādas atrunas, ka arhitekts ir godāts un darbi ir pasaulē, nedod nekādas tiesibas uzstājīgi paģērēt tos realizēt esošajā izskatā un vietā. Latvijā ir arhitekti un citi vides speciālisti, kuri ir spriest spējīgi, nevajag turēt Latvijas latviešus par galīgi atpalikušiem, un vēstures pētniekiem nav obligāti jāsēž Daugavas malā, un par viņu darbu paldies.

   • Omīt, vai jūs lūdzu nenosauktu kaut vienu dižu arhitektūras šedevru, ko būtu izstrādājuši latviešu arhitekti pēc 1940. gada? Viņi tikai savos godpilnos amatos taisot gudrus ģīmjus izsniedz aiļaujas celt objektus pēc pasūtītāja maka argumentiem.

    • Atbilde HOHMAI: parasti šādi komentāri ir vai nu skauģiem vai tādiem, kas paši neko savā dzivē vērtigu nav radījuši, tad nu jāatņirdz zobi! Ja esi pēc tautības latvietis,tad lētākā zorte! Ja nē, dzīvo vien, vatņik, tālāk.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Tiek meklēt bīstams noziedznieku pāris!

Lai pastiprinātu cīņu pret ēnu ekonomiku, VID plāno rūpīgāk uzraudzīt iedzīvotāju ienākumus. Banku pienākums būs ziņot VID par fiziskām personām, kuru konta apgrozījums pārsniedz 15 000 eiro gadā.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+