×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
11. augusts, 2017
Drukāt

Un robežsargi stiķēja krēslu…. (12)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības valdes priekšsēdētāju Armandu Augustānu nepārliecina argumenti par "sliktu darbinieku". "Bieži ir tā, ka robežsargs vispār nebaidās no kontrabandista, veic lieliski savus pienākumus, tomēr viņam ir bailes no priekšnieka," saka A. Augustāns.

 

Nav pieņemama uzruna “skaistulīt…”

LIDA priekšnieks gan uzskata, ka “krēslu lieta” tikai daļēji raksturojot VRS valdošo darba kultūru, kurai esot padomju laika attiecību pieskaņa. A. Augustāns stāsta, ka arodbiedrībā palīdzību lūgusi kāda robežkontroles punkta jauna darbiniece, kuru ilgstoši esot pazemojis priekšnieks. A. Augustāns atskaņo “LA” ierakstu starp priekšnieku un padoto, kurā priekšnieks darbinieci pavēlošā tonī vairākas reizes uzrunājot ar vārdiem “skaistulīt” un ignorē darbinieces skaidrojumu, ka viņa nevar ierasties nākamajā dienā uz darbu, jo tajā paredzēta iepriekš iestādē saskaņota vizīte pie ārsta.

Kā stāsta A. Augustāns, darbiniecei esot psiholoģiska trauma, viņa plānojot iet prom no robežsardzes. Situāciju A. Augustāns sauc par nepieņemamu. VRS ierosinājusi disciplinārlietu, telefonsarunas ieraksts nonācis arī VRS darbību pārraugošās Iekšlietu ministrijas rīcībā.

N. Garbars, jautāts par to, kas notiks ar robežkontroles punkta vadītāju, atbild, ka tas tiks secināts izmeklēšanā, norādot, ka šādās situācijās vienmēr ir jautājums – vai pārkāpumu veikušajam darbiniekam tiek palīdzēts uzlabot savas prasmes vai arī viņam tiek pateikts “Paldies”. “Man ir žēl, ja zaudēsim robežsardzes darbinieci. Man nav starpības, vai cilvēks dienestā ir jaunākais inspektors vai struktūrvienības vadītājs ar pulkveža pakāpi – mana attieksme pret visiem padotajiem kā dienesta vadītājam ir vienāda. Šādai attieksmei jābūt arī visiem struktūrvienību vadītājiem, un man nav jābrauc īpaši kādam to skaidrot,” saka N. Garbars. Viņš gan piebilst, ka darbiniece neesot izmantojusi robežsardzē esošos darbinieku aizsardzības mehānismus, bet par situāciju runājusi tikai ar arodbiedrību. “Var vērsties pie pārvaldes priekšnieka vai manis. Darbiniekus var pārcelt dienestā uz citu struktūrvienību,” skaidro N. Garbars.

 

Sodīti 39 darbinieki

A. Augustāns arī atgādina par kādu citu gadījumu, kas noticis pirms diviem gadiem, kad RTO robežkontroles punkta tā laika priekšnieks esot strīda laikā iesitis darbiniecei. VRS uzsāka kriminālprocesu un tiesa bijušajam kontrolpunkta priekšniekam par vieglu miesas bojājumu nodarīšanu piesprieda 260 stundas piespiedu darba, tomēr viņš lēmumu pārsūdzējis Rīgas apgabaltiesā, un tiesas sēde gaidāma septembrī. “Joprojām grūti notikušajam noticēt, jo bijušajam robežsargam ir ģimene ar bērniem, arī pieredze, kā komunicēt ar darbiniekiem. Tomēr nav dūmu bez uguns. Nav pieļaujamas situācijas, ka priekšnieks zaudē kontroli un kaut vai paceļ balsi uz padotajiem,” piebilst N. Garbars.

N. Garbars uzskata, ka no šiem gadījumiem nevar izdarīt secinājumus par kopējo situāciju robežsardzē. “Dzirdēti apgalvojumi, ka robežsargus soda pa labi un pa kreisi. Tomēr pērn no 4000 darbiniekiem disciplinārsodi piemēroti 39, no kuriem septiņi sodus pārsūdzēja. Pērn apbalvojām ap 800 robežsargu. Manuprāt, bieži LIDA secinājumus izdara no viena darbinieka skatpunkta,” spriež N. Garbars.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Lieciet taču to krēslu mierā.Gribēja-sametās-uztaisīja.Ja kādam liekās,ka ar to 5-ti nodzīvos laimīgi līdz mūža beigām,viņš laikam maldās.Un par to sišanu-vienkārši neticu…

 2. Tas ir absurds, kārtēja sia” augustans” reklamas kampańa, ko tik neizdarīs lai celtu savu labklājību 🙂

 3. Viedoklis no tautas Atbildēt

  Normundam Garbaram jākaunas par Valsts robežsardzi, ka tik daudz nekārtību, valda tāds bardaks. Agrāk, kad robežsardzi vadīja Dāboliņš, šādi gadījumi nemaz nebija. Tagad kaut kāda “dedovčina” ievazāta.
  Kur tas dzirdēts, lai sagrabējušās automašīnas krēslu pirktu par darbinieku līdzekļiem!!! Te jau sen vajag ierosināt kriminālprocesu un vainīgo priekšnieku sodīt. Ja Garbars to piesedz, tad laikam jau pats tajās melnā lietās ir saistīts.
  Un kā Garbars uzdrošinās uzrunāt darbinieci par “skaistulīti”? Vai tad viņš ar šo gultā pavada laiku? Tad robežsardzes ir pārvērsta par tādu kā maukas māju? Tas ļoti biedē un satrauc. LA vajag robežsardzes jautājums ņemt kontrolē.

 4. Pazinu to prieksnieku, kas piekava padoto sievieti, joprojām neticu nu nav viņš tāds

 5. 260 darba stundas par piekaušanu – tad jau sanāk, ka normāli atdauzījis bābu. Tā teikt nav ko līst dienēt, ja nevari uzņemt sitienus vai ari speka krievu teiciens Бьёт – значит любит.

 6. Negribas ticēt, ka robežsardzē strādā tādi dauņi. :)))

 7. kas ir robezsargi tie ir cangali pedejie dzeraji un zagli

 8. Robežsardzē ir daudz putinhuiloistu! Atbildēt

  Kāpēc Robežsardzē (īpaši Latgales pusē) ir tik daudz robežsargu, kuri pie mašīnām piekarinājuši krievu teroristiem raksturīgo kolorado lenti?
  Un kāpēc uz referenduma ierosināšanu par krievu valodu kā valsts valodu (lai sāktos referendums, tad bija jāsavāc vairāk kā 100 000 balsu speciālajos iecirkņos, jo 10 000 bija ātri savākti) robežsargi brauca bariem ar Robežsardzes busiņiem?

 9. pilnīgs absurds! vai garbans arī par saviem līdzekļiem ir iegādājies ofisa krēslu darbam? tā ir drausmīga patvaļa un robežsardzes zemāko darbinieku pazemošana. skaidrs, ka aptaujājot robežsargus, neviens negribēja atklāt patieso naudas vācēju, jo nevēlējās iepriekšējo draudu iespaidā zaudēt darbu.

Draugiem Facebook Twitter Google+