×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
1. februāris, 2017
Drukāt

Zemnieks naktī dodas pa zagļu pēdām un Lietuvā atrod savu traktoru (26)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Auces novada Vītiņu pagasta zemnieku saimniecība “Dukāti” nodarbojas ar piena lopkopību. Simt­ desmit slaucamas govis modernā fermā ar barošanas robotu, tikpat teles, 130 hekt­āri zemes, divi labi traktori. Saimnieks Mairis Grandbergs stāsta, ka, neskatoties uz dzirdētām nejaukām lietām, kas ik pa laikam notikušas Latvijas–Lietuvas pierobežā, viņa sētā saimniekošanas divdesmit gados nekad nekas neesot nozagts. Nav aiztikti pat dažādi dzelži, fermas un zemes apstrādes tehnika, kas nereti nepieskatīta stāvējusi lauka malā vai pie kāda stūra. Bet traktora “Belarus” aizdedzes atslēga pēc darba parasti tikusi atstāta aiz sēdekļa neaizslēgtā kabīnē.

“Līdz šim likās, ka no drošības viedokļa ideāla vieta. Un tā jau gluži nav, ka galīgi ne par ko nebiju domājis. Ap abām fermām, kas atrodas līdzās, un tajās iekšā ir 2000 eiro vērta videonovērošanas sistēma ar astoņām kamerām, no kurām filmētais viss tiek ierakstīts un saglabāts. Tāpat lampas ar gaismas sensoriem. Fermas no mājām atrodas 700 metrus attālu – pa istabas logu traktoriem varu uzmest aci. Starp māju un fermu skraida divi mūsu suņi,” stāsta Mairis. Līdz kamēr…

Nelūgtie nakts viesi

23. decembrī no rīta saimnieks pamanījis, ka 2005. gada ražojuma un 15 000 eiro vērtais “Belarus 952.3” ar skābbarības griezēju un frontālo iekrāvēju neatrodas ierastajā vietā, bet, pārbraucis pāri ruļļu satvērējam, apstājies dubļos gabaliņu tālāk.

“Sabāru strādnieku, bet, redzot viņa neizpratni, gāju skatīties datorā, ko kameras safilmējušas šajā slapjajā, tumšajā un vējainajā naktī,” saka saimnieks.

Pirmais, ko Mairis ieraudzīja, ka pusdivos naktī sensors ieslēdz vienu lampu, tad otru un parādās cilvēku silueti. Sejas kapucēs, nav atpazīstamas, bet pēc gaitas izskatās jauni vīrieši vai pat jaunieši. 30 000 eiro vērtajam 2007. gada ražojuma traktoram “Deutz Agrotron 120”, kas stāv turpat līdzās, nakts viesi uzmanību nepievērš – šis traktors gan ir aprīkots ar gudrām lietām, un to tik viegli nebūs nozagt nevienam. Viens staigā šurpu turpu, otrs bez problēmām iekāpj belarusā, zem sēdekļa atrod atslēgas, iedarbina traktoru un pēc brīža turpat iebrauc dubļos. Pirmais jau ir aizskrējis un arī otrais pamet traktoru.

“Kaut kas neizprotams! Vai zagļus kaut kas bija izbiedējis, piemēram, lampu ieslēgšanās, kāds nakts braucējs pa ceļu, kādas skaņas, varbūt robots, kas ik pa laikam pārvietojas pa fermu? Un kāpēc abi nesēdās traktorā un nebrauca kopā? Kāpēc traktors tika pamests, jo neko daudz jau tas tur neiebuksēja?” jautā Mairis. Viņš nosprieda, ka, visticamāk, abi bijuši kādi neprašas zeņķi, varbūt pat vietējie. Tiesa, viena no kamerām piefiksēja, ka uz ceļa, kas ved garām fermai, nozibsnīja gaismas – tātad abus kāds atveda un viņi nebija vieni.

Tikai vēlāk Mairis uzzināja, ka vien kaimiņš pirms Ziemassvētkiem redzējis stāvošu baltu “BMW” ar lietuviešu numuru (to pat pierakstījis uz lapiņas, bet diemžēl pazaudējis) un ar četriem vīriešiem tajā, otrs kaimiņš jau trijos iet pie lopiem un tad – 23. decembrī – arī redzējis baltu “BMW” vai kaut ko līdzīgu.

Saimnieks par notikušo ziņoja Valsts policijai. Tika sastādīts protokols par notikušo. Belarusa durvis vairs vaļā neturēja un aizdedzes atslēgu aiz sēdekļa neglabāja, taču tas traktoru nepaglāba no nozagšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Kaimiņi parasti redz to ko atved,aizved,cik pārtikas maisiņus ienes un t.t,bet to ko vajag redzēt tad acis aizsietas.TĀDS VECS PERDELS MAN VIRS GALVAS DZĪVO,PAT NAKTI LEC NO GULTAS ĀRĀ,KA KĀDS IEBRAUC PAGALMĀ,VISU VAJAG REDZĒT,DZIRDĒT,PRETĪGS VECS SMERDELIS!!!!!

 2. labais! un kaimiņi arī malači, īpaši mammas kaimiņiene, kas traktoru pa ceļu braucošu redzēja ))

 3. Mani pārsteidz kas cits! Pretaizdzīšanas ierīces, kur tās ir, kāpēc to nav? Visa tā lielā inženieru un datorspeciālistu armija neko ievērības cienīgu nevar izdomāt. GPS kastītes, ko lieto autiņiem, arī
  nav efektīvas, jo zaglis izmantojot signāla bloķētāju, padara tās liekas. Izdomājiet kaut vai riteņu
  nobloķēšanas vai saslēgšanas ierīci un jūs labi nopelnīsiet!

 4. Kas varetu man sikak paskaidrot kur var nopirkt visu lai izsekotu savu tehniku un kur draufzigakas cenas

 5. Nu Mairi, kriminālais seriāls!

 6. Saimniekam paveicies, ka laupītāji ir bijuši pilnīgi profāni/amatieri. 1. čakarēties 20 min, lai izņemtu stiklu kad viņu var vienkārši izsist aizņems minūti varbūt. 2. Nepārzinu jaunos Belarusus, bet ja atmiņa neviļ Belarusiem ir ļoti ērti pieeja pie startera un viņu var pielaist pa taisno no startera, tā parasti darīja kad nosvilst atslēgas mehanisms vai vados kaut kur īsais, bet darbi negaida. Tātad ari te 1 min lai pielaistu bez atslēgas bet viņi mocījušies caur paneli 10 min. 3. transporta platforma uzdzen traktoru virsu un brauc kur acis rāda ar 90 km/h nevis belarusa 50-60 km/h max. Tā kā šeit vairāk zagļu neizdarība un neattapība nostrādāja. Un off topic kārtējais pierādījums novērošanas kameru bezjēdzībai novērošanas kameru sistēma par 2000 eur kurā nevar redzēt neko vairāk kā faktu ka traktoru ir nolaupījuši cilvēki, ja nebūtu kameras padomātu ka meža zvēri aizdzinuši.

 7. tur bez runas kaajas nost. ..,

 8. JA zivs ir gala, tad leitis ir cilveks.

 9. Menti protams neko izdarit nevar

 10. Tam braļukam laukam bija bail zagt Baltkrievijā vai Austrumprūsijā.

 11. tapec jau leisus eiropa necies jo baigi zog it ipasi zviedrija

 12. Artis Drēziņš, raksta autors Atbildēt

  Diemžēl katram pretaizdzīšanas līdzeklim vai paņēmienam ir pretlīdzeklis, piemēram, pret GPS var uzlikt tā signāla dzēsējus – tā aizdzina traktoru no Vērgales, par ko rakstīju, rakstu var atrast internetā. Jautājums ir tikai pa resursiem. Pat ja uzliks tādas fīčas, ka bruņoti apsargi būs klāt pēc minūtes, paliek cilvēciskais faktors. Diemžēl arī tehnikas īpašniekam var radīt apstākļus, ka viņš mantu atdod labprātīgi.

 13. Priecājos, ka Mairis savu traktoru atguva. Bet kaimiņam “fui”, kas pazaudēja zīmīti ar aizdomīgās mašīnas nr. Tas būtu pavediens Lietuvas poličiem paintereseties par šīm personām, ar ko viņas nodarbojas.

 14. uz policiju varēja pat necerēt. poliči citā valstī nedrīkst neko meklēt. jālūdz palīdzība kaimiņu policijai. bet visa tā procedūra aizņem tik daudz laika, ka zagta manta jau sen kā izjaukta, noslēpta vai pārdota.

 15. Mums nospera JCB. praktiski jauns zem 1000stundaam.
  Paaris gadus atpakal. No rita atverot angara durvis traktora nav. Peec gps atradaam tepat lietuvā. (Seda) paldies dievam traktors īpaši nebija bojāts. Leišiem. Fui fui fui. Nejēgas. Prieks ka traktors atpakal. 🙂 uzmanat traktorus. Saliekat veel papildus izsekošanas.

 16. Kāpēc joprojām liela daļa neierīko sērkociņ kastītes izmēra autonomu, slēptu gps, kurš ieslēdzas pāris reizes stundā un cenas ir smieklīgi zemas. Automašīnās arī jāliek.

 17. Nabadziņš.
  © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{

 18. Ko leiši ko poļi viena maisā bāžami ,,,bet vajadzēja radikālākus mērus pieņemt kaut vai nakts vidū un gailis pakal nedziedātu …

 19. Un kur tie divi suņi?

 20. Malacis, Mairi! Bet, ja nebūtu uzsnidzis svaigais sniedziņš, – tad nekā… Leiši diezgan dumji.

  • Es domāju, ka šie cerēja uz spēcīgāku puteni, kas visas pēdas aizputinātu.

   • Gabals liels samērā nobraukts, ka tik tie menti nav lielāki zinātāji, kā pēkšņi zināja kur iebraukt, zagļi ar zinātāji, māk logu izņemt ar dakšu, māk paneli noņemt un iedarbināt, jā gps laba lieta Atbildēt

    Nez

Draugiem Facebook Twitter Google+