×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. decembris, 2016
Drukāt

“Latvijas Gada auto 2017” – auto ar Aļaskas lāča vārdu “Škoda Kodiaq”

Gata Šļūkas zīmējumsGata Šļūkas zīmējums

"Latvijas Avīzes" balva.

Dižā pauze pirms pēdējās, galvenās, nominācijas ir beigusies. “Škoda Kodiaq”! Puteņa testu dienā ieradās pēdējā, no pārbaudījumu un viedokļu virpuļa ir izbraukusi pirmā.

Pašķirot atpakaļ pirms nedēļas rakstīto un vēlreiz ar vēsu prātu izvērtējot fināla septiņnieka izredzes – citādi jau nemaz nevarēja būt. Ja par galvenajiem kritērijiem uzskatām būtisku ieguldījumu savas firmas produktu spektra pilnveidošanā (kurš turklāt trāpa tirgū pagaidām nepietiekami aizpildītā segmentā) – “Kodiaq” šogad ir pārākais. Pie tāda secinājuma nonākuši deviņi no 21 balsotāja. Vēl septiņi likuši “Škodu” otrajā vai trešajā vietā. Pavisam savākti 114 punkti. Nulli “Kodiaq” ailē ierakstījis tikai viens.

Tuvākais konkurents VW “Tiguan” uzvaras cienīgs šķitis pieciem balsotājiem. Deviņas otrās un trešās vietas. 95 punkti. Divas nulles.

Trešā vieta – “Peugeot 3008”. Uzvaru šim vēlējuši divi žūrijas biedri. Septiņi likuši trijniekā. Nulles – atkal divas.

Tāds ir galvenās nominācijas laureātu trijnieks. Jāpiebilst, ka visai augstu vērtējumu (4. vieta) saņēma Eiropas Gada auto “Opel Astra”, tikai par četriem punktiem atpaliekot no “Peugeot”. Trīs žūrijas biedri (Edgars Utāns, Normunds Avotiņš un Oskars Irbītis) atļāvās savdabīgu protestu pret demokrātisko marku un praktiskuma slavināšanu, par uzvarētājiem vēloties redzēt “BMW X1” vai “Volvo V90/S90”.

Un nu par papildnominācijām, kuru lielākās daļas mērķis ir sumināt tieši tādus auto kā pēdējie divi. “Premium” auto – uzvar “Volvo”. Nav pārsteigums, jo konkurence šajā balsojumā nebija liela un apbalvošanas ceremonijā vairākkārt uzteiktais mums laikam jau tuvais atturīgais “skandināvu stils” šogad tiešām triumfēja. Pat tādā līmenī, ka arī dizaina balva nonāca tajās pašās rokās, pārsteidzot pat pašus firmas pārstāvjus. “Mēs zinājām, ka “Volvo” ir drošs un izturīgs auto. Uzzinājām, ka tas ir arī skaists.”

Par gada sportiskāko auto žūrija atzina “Audi A5 Coupe”, par lielai un kustīgai ģimenei piemērotāko – 
”Škoda Kodiaq”, apvidus auto grupā uzvarēja “VW Tiguan”, aiz sevis (laikam jau tikai cenas dēļ) atstājot “BMW X1”.

Neoficiālu titulu “interesantākā grupa” ieguva pirmo reizi šādā konkursā startējušie pikapi. Speciālu “Latvijas Avīzes” balvu kā universālākie laba saimnieka rīki saņēma visi trīs – “Nissan Navara”, “Mitsubishi L200”, “Toyota Hilux”. Žūrija pirmo vietu šajā nominācijā atdeva pēdējam.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+