×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

UNESCO galvenajā mītnē Parīzē atvērs Rainim un Aspazijai veltītu izstādi

Foto: Memoriālo muzeju apvienībaFoto: Memoriālo muzeju apvienība

UNESCO galvenajā mītnē Parīzē būs apskatāma izstāde “Aspazija/Rainis: dumpiniece/humānists”, aģentūra BNS uzzināja UNESCO Latvijas Nacionālajā komisijā.

Ekspozīcijas saturiskās koncepcijas un teksta autors ir Pauls Bankovskis, vizuālo risinājumu veidojis mākslinieks Kaspars Perskis, projekta kuratore – Memoriālo muzeju apvienības Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste Elvīra Bloma.

Izstāde “Aspazija/Rainis: dumpiniece/humānists” veltīta abiem ievērojamajiem latviešu rakstniekiem un atklāj gan viņu biogrāfiskos datus, gan literāro darbu motīvus un dzejas fragmentus. Izstādē iespējams ne tikai uzzināt, kā radušies abu dzejnieku pseidonīmi vai kādās pilsētās un valstīs viņi uzturējušies, bet arī aplūkot Latvijas teritorijas karti dažādos gadsimtos, kā arī izpētīt valodu izcelsmes koku.

Līdzās Latviju raksturojošiem vēstures faktiem minēti arī tobrīd aktuālie pasaules notikumi, radot visaptverošu priekšstatu par laiku, kurā radās abu autoru idejas. Sabrūkot impērijām, daudzas nācijas sāka lolot valstiskas autonomijas cerības, gaisā virmoja idejas par vienotu Eiropu, dzima sociāldemokrātiskā kustība, arvien plašāku atsaucību guva sociālās vienlīdzības un sieviešu emancipācijas idejas.

Aspazijas un Raiņa 150 gadu jubileja atbilstoši UNESCO Ģenerālās asamblejas 37. sesijas lēmumam iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā 2014.–2015.gadam. Savukārt viņu savstarpējā sarakste – vairāk nekā 2500 vēstuļu, kas uzrakstītas no iepazīšanās brīža 1894.gadā līdz Raiņa nāvei 1929.gadā, – iekļauta UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā.

Izstāde veidota, Memoriālo muzeju apvienībai sadarbojoties ar Latvijas pastāvīgo pārstāvniecību UNESCO un partneriem, un norisinās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas ietvaros. Izstāde UNESCO galvenajā mītnē Parīzē būs apskatāma no 20. līdz 24. aprīlim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+