Mobilā versija
+4.3°C
Lilija, Liāna
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
5. novembris, 2013
Drukāt

UNESCO konferences laikā Kultūras komisiju vadīs Dace Melbārde

Foto - LetaFoto - Leta

Kultūras ministre Dace Melbārde piedalās preses konferencē, kurā iepazīstina ar Latvijas Nacionālās operas pilnu valdes sastāvu.

UNESCO Ģenerālās konferences 37. sesijas laikā no 5. līdz 20. novembrim novembrī Parīzē Kultūras komisiju vadīs Latvijas pārstāve Dace Melbārde, aģentūru BNS informēja UNESCO Latvijas Nacionālajā komisijā.

Ģenerālajā konferencē pulcēsies 194 valstu pārstāvji, tostarp Latvijas delegācija. Konferences laikā tiks ievēlēts arī organizācijas prezidents. Sesijā tiks lemts par UNESCO darbības stratēģiju līdz 2021. gadam un noteikti tālākie rīcības virzieni.

Pirmo reizi kopš Latvijas dalības UNESCO Kultūras komisijas vadītāja amatā ievēlēta Latvijas pārstāve – starptautiski atzīta Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma eksperte, bijusī Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore, jaunievēlētā kultūras ministre Melbārde.

Šīs komisijas darba kārtībā ir UNESCO nākotnes darbības scenārija izstrāde, kā arī kultūras attīstības jautājumi, kam jārod kopīgi risinājumi un atbalsts UNESCO dalībvalstīs.

Latvija ir UNESCO dalībvalsts kopš 1991. gada. Latvijā par UNESCO Cilvēces mutvārdu un kultūras mantojuma meistardarbu atzīta dziesmu un deju svētku tradīcija un simbolisms; Nemateriālā kultūras mantojuma, kam nepieciešama īpaša saglabāšana, sarakstā iekļauta suitu kultūrtelpa, bet Pasaules mantojuma sarakstā – Rīgas vēsturiskais centrs, Kuldīgas vecpilsēta Ventas senlejā, Grobiņas arheoloģiskais ansamblis un Daugavas loki.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+