×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. jūnijs, 2015
Drukāt

Ungārija atceļ lēmumu par nelegālo imigrantu atpakaļuzņemšanas pārtraukšanu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Budapešta trešdien atcēlusi iepriekšējā dienā izziņoto lēmumu pārtraukt to nelegālo imigrantu atpakaļuzņemšanu, kas citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs nokļuvuši, sākotnēji šķērsojot Ungārijas teritoriju.

Ārlietu ministrs :Pēters Sījārto informējis savu austriešu kolēģi, ka Ungārija neaptur nevienas Eiropas Savienības normas” darbību, teikts Ārlietu ministrijas izplatītajā paziņojumā.

Kā ziņots, Ungārijas valdības pārstāvis Zoltāns Kovāčs sarunā ar Austrijas žurnālistiem otrdien norādīja, ka “laiva ir pilna”. “Mēs visi vēlamies Eiropas risinājumu, taču mums jāaizsargā Ungārijas intereses un mūsu iedzīvotāji,” piebilda Kovāčs.

Viņš informēja, ka Budapešta pārtraukusi to ES normu piemērošanu, kas pazīstamas kā Dublinas noteikumi un nosaka, ka patvēruma pieprasījums jāizskata tai dalībvalstij, kas bijusi pirmā, kurā attiecīgā persona ieradusies.

Austrija šādu Ungārijas rīcību trešdien nosauca par „nepieņemamu”.

Savukārt Eiropas Komisijas pieprasīja Ungārijai nekavējoties sniegt paskaidrojumus.

Saskaņā ar Ungārijas valdības datiem šogad valstī ieradušies jau 60 000 nelegālo imigrantu, no kuriem lielākā daļa šķērsojusi robežu ar kaimiņos esošo Serbiju.

Pagājušajā nedēļā Ungārija pavēstīja, ka sāks būvēt četrus metrus augstu žogu gan robežu ar Serbiju, lai apturētu nelegālo imigrantu plūsmu.

Jau iepriekš Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns paziņojis, ka multikulturālisma laikmetam pienācis gals un ka viņš darīs visu, lai pasargātu savu valsti no šīs iepriekšējās neveiksmīgās politikas sekām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … pareizi dara …. vismaz kautkādas suverenitātes pazīmes ….. ar LV nesalīdzināt

Draugiem Facebook Twitter Google+