×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. septembris, 2012
Drukāt

Ungārija cer atsākt pārrunas par SVF aizdevuma saņemšanu

Foto - AFPFoto - AFP

Ungārijas ieilgušās pārrunas ar Starptautisko Valūtas fondu un Eiropas Savienību par 15 miljardu eiro vērtu kredītlīniju varētu atsākties oktobra vidū, paziņoja Budapeštas galvenais pārstāvis sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem Mihalijs Varga.

“Pārrunas ar SVF varētu turpināties no oktobra vidus pēc fonda ikgadējās sanāksmes, kas no 9. līdz 14.oktobrim norisināsies Tokijā,” norādīja Varga.

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans (attēlā) 6. septembrī pārsteidza finanšu tirgus, sociālajā tīklā “Facebook” paziņojot, ka viņš noraida ES un SVF izvirzītos nosacījumus apmaiņā aizdevuma piešķiršanu valstij. Varga ceturtdien pavēstīja, ka valdība trešdien nosūtījusi vēstuli aizdevējiem, kurā noteiktas Ungārijas ekonomikas politiku svarīgas detaļas. Viņš pauda pārliecību, ka šī vēstule saņems pozitīvu atbildi, taču atzina, ka arī SVF nepieciešams izrādīt piekāpšanos.

Varga norādīja uz to, ka SVF ir krietni pesimistiskāk noskaņota par Ungārijas ekonomikas perspektīvām 2013. gadā, kad valdība prognozē valsts iekšzemes kopproduktam 1,6 procentu kāpumu.

Ungārija starptautisko aizdevēju palīdzību lūdza pērn novembrī pēc tam, kad valsts valūtas vērtība attiecībā pret eiro sasniedza rekordzemu līmeni, taču decembrī šīs pārrunas nonāca strupceļā saistībā ar pērn Ungārijā pieņemtajiem pretrunīgi vērtētajiem likumiem, jo īpaši attiecībā uz centrālo banku, kas, pēc kritiķu domām, apdraudēja šīs institūcijas neatkarību.

Aprīļa nogalē ES un SVF paziņoja, ka ir gatavi atsākt sarunas ar Ungāriju, šādi reaģējot uz Budapeštas solījumu grozīt likumu par valsts centrālo banku. Daudz peltais likums jau ticis grozīts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+