×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. aprīlis, 2012
Drukāt

Ungārija maina Centrālās bankas likumu

banka3

Ungārijas valdība paziņojusi, ka tā veiks grozījumus Centrālās bankas likumā, kuru kritizējusi Eiropas Savienība, tādējādi cenšoties iegūt starptautisko finanšu palīdzību.

“Ungārijas valdība izstrādājusi izmaiņas Centrālās bankas likumā, kas attiecas uz vairākiem punktiem, kurus apstrīdējusi Eiropas Komisija,” norādīja valsts Ekonomikas ministrija. Ministrija pavēstīja, ka valdības pārstāvis tagad piedalīsies bankas procentu likmju noteikšanas komisijas sanāksmēs un tai vairs nenāksies valdībai nosūtīt šo pārrunu protokolus. Turklāt valdība izstrādājusi arī konstitūcijas grozījumus, kas izslēdz Centrālās bankas apvienošanu ar Ungārijas finanšu regulatoru, kritiķiem iepriekš uzsverot, ka šāda rīcība vēl vairāk palielinātu valdības kontroli pār monetāro politiku. “Šīs izmaiņas ir nosūtītas EK, kas tās ņēmusi vērā,” norādīja ministrija.

Šāds paziņojums seko pirmdien notikušajām pārrunām starp Ungārijas valdības amatpersonām, EK un Eiropas Centrālo banku. Ungārija pērn novembrī SVF un ES lūdza 15-20 miljardu eiro kredītlīniju, kad nacionālās valūtas forinta vērtība attiecībā pret eiro bija nokritusies līdz rekordzemam līmenim un aizņemšanās izmaksas sasniedza rekordu. Taču Brisele vēlāk brīdināja, ka līdzekļu piešķiršana būs atkarīga no Budapeštas spējas pierādīt demokrātisko principu ievērošanu. Ungārijas konservatīvā valdība izpelnījusies starptautisku kritiku par konstitūcijas grozījumiem, kā arī par jauno mediju likumu, kas, pēc dažu domām, liecinot par valsts nosliekšanos autoritārisma virzienā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+