×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. septembris, 2015
Drukāt

Ungārija slēdz robežu; tūkstošiem imigrantu paliek Serbijā (1)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Robeža starp Serbiju un Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti Ungāriju otrdien ir slēgta nelegāliem migrantiem, pavēstīja Francijas ziņu aģentūras AFP žurnālists galvenajā oficiālajā šīs robežas šķērsošanas punktā.

Ungārija pirmdien slēdza šo robežpārejas punktu, bet pēc tam atļāva migrantiem ierasties caur citu oficiālu robežpārejas punktu divu kilometru attālumā.

Otrdienas pusnaktī Ungārija slēdza arī šo punktu, atstājot Serbijas pusē simtiem migrantu bez cerības šķērsot robežu.

“Robeža ir slēgta un vēl nav atvērta no jauna,” sacīja ANO bēgļu lietu aģentūras UNHCR preses sekretārs Babars Baločs, kurš atradās pie robežas.

“Mūsu personālam nav pieejas tai, un Ungārijas varas iestādes nav darījušas mums zināmu nekādu grafiku, kāds tām būtu robežas atkalatvēršanai,” viņš piebilda.

Ungārijas policija ir paziņojusi, ka pirmdien Ungārijā ieradās 9380 migranti, kas ir jauns vienas dienas rekords un gandrīz divkārt pārsniedz iepriekšējo rekordu, kas bija uzstādīts svētdien. AFP reportieri gan ziņoja, ka redzējuši šķērsojam robežu daudz mazāk migrantu nekā iepriekšējās dienās.

Migranti, kas paspēja šķērsot robežu pirms tās slēgšanas, ar autobusu tika aizvesti uz dzelzceļa staciju pie pierobežas pilsētas Reskes un sasēdināti vilcienos. Saskaņā ar neapstiprinātām ziņām viņi devās uz Austrijas robežu.

Jau ziņots, ka Ungārijā otrdien stājas spēkā likumi, kas ļauj ikvienu, kurš ir nelikumīgi šķērsojis robežu, deportēt vai pat piespriest cietumsodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Malači! Latvijai jāņem priekšzīme!:)

Draugiem Facebook Twitter Google+