×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2015
Drukāt

Ungārija slēgusi robežu ar Horvātiju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ungārija agrā sestdienas rītā slēgusi robežu ar Horvātiju, lai tādējādi apturētu nelegālo imigrantu plūsmu caur tās teritoriju uz Eiropas ziemeļiem, ziņo amatpersonas.

Ceturtdien premjerministra Viktora Orbāna valdība paziņoja, ka pabeigusi žoga celtniecību gar 300 kilometrus garo robežu ar Horvātiju un ir gatava slēgt arī to.

“Ungārijas valdība spērusi soļus (..), lai aizsargātu Eiropas iekšējo brīvību, kā arī Ungārijas un Eiropas pilsoņu drošību,” sestdienas rītā paziņoja valdības pārstāvis Zoltāns Kovāčs.

Paredzēts, ka parastā satiksmes starp Ungāriju un Horvātiju turpināsies kā ierasts, lai gan tā tiks pakļauta stingrākai kontrolei.

“Mēs ieviesīsim stingrāku kontroli, lai spētu bloķēt nelegālu robežas šķērsošanu,” uzsvēra Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sījārto.

Ungārija šogad reģistrējusi jau vairāk nekā 386 000 nelegālo imigrantu, kas ieradušies tās teritorijā pa tā dēvēto Balkānu ceļu, kas sākas Turcijā, šķērso Grieķijai piederošās salas Vidusjūrā, tās kontinentālo teritoriju un turpinās caur Maķedoniju un Serbiju.

15.septembrī Ungārija slēdza savu robežu ar Serbiju, un nelegālo imigrantu plūsma novirzījās uz Horvātiju.

Horvātija uz to reaģēja, robežpārkāpējus transportējot uz savu robežu ar Ungāriju.

Reaģējot uz Ungārijas paziņojumu, ka tā pusnaktī slēgs robežu ar Horvātiju, Zagreba piektdien paziņoja, ka tā nelegālo imigrantu plūsmu tagad novirzīs uz Slovēniju.

Savukārt Slovēnija uz to reaģēja, uz laiku apturot dzelzceļa satiksmi no Horvātijas.

“Ņemot vērā izņēmuma apstākļus, pasažieru satiksme starp Horvātiju un Slovēniju ir apturēta,” savā tīmekļa vietnē vēsta Slovēnijas nacionālais dzelzceļa uzņēmums, piebilstot, ka šis lēmums saskaņots ar “varasiestādēm”.

Iepriekš Slovēnijas iekšlietu ministre Vesna Ģērkeša-Žnidara paziņoja, ka Ļubļana uzsākusi sarunas ar Zagrebu par “viena vai divu” robežšķērsošanas punktu izveidi nelegālajiem imigrantiem.

Savukārt Slovēnijas ārlietu ministrs Karls Erjavecs paziņojis, ka Ļubļana spēs tikt galā ar situāciju, kamēr Vācija savas robežas atstās atvērtas nelegālo imigrantu plūsmai.

“Ja plūsma turpināsies pašreizējā tempā, mēs spēsim to vadīt. Ja sistēma sabruks, mēs nezinām, kas var notikt,” žurnālistiem atzina Erjevacs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+