Pasaulē
Eiropa

Ungārijā turpmāk sodīs nevalstiskās organizācijas, kas palīdz nelegāliem bēgļiem1


Bēgļi Sarājevā, 19.06.2018.
Bēgļi Sarājevā, 19.06.2018.
Foto – LETA/AFP

Ungārijas parlaments trešdien apstiprinājis pretrunīgi vērtētu likumu kopumu, kas paredz sodus nevalstiskajām organizācijām, kuras palīdz migrantiem.

“Par” jaunajiem likumiem balsoja 160 deputāti, “pret” balsoja tikai 18.

Viens no likumiem paredz aktīvistiem līdz gadam ilgu cietumsodu par nelegālās imigrācijas veicināšanu.

Nule kā apstiprinātie likumi ir daļa no valdības kampaņas pret ungāru izcelsmes amerikāņu miljardieri Džordžu Sorosu, kuru premjerministrs Viktors Orbāns apsūdz apzinātā imigrācijas organizēšanā no Āfrikas un Tuvajiem Austrumiem.

Ungārijas konservatīvā premjerministra Viktora Orbāna valdība apgalvo, ka šie likumi vērsti pret cilvēkiem, kas palīdz iegūt bēgļa statusu migrantiem, kuri to nav pelnījuši, piemēram, personām, kas nav atradušās tiešās briesmās pirms nokļūšanas Ungārijā, un personām, kas šķērsojušas robežu nelegāli.

Starptautiskās cilvēktiesību aizsardzības organizācijas “Amnesty International” nodaļa Ungārijā nodēvēja jaunos likumus par “nekaunīgu uzbrukumu cilvēkiem, kas meklē drošu patvērumu no vajāšanām, un tiem, kas veic apbrīnojamu darbu, lai viņiem palīdzētu”.

“Tas ir jauns zemais punkts arvien intensīvākajā kampaņā pret pilsonisko sabiedrību, un tas ir kas tāds, kam mēs pretosimies,” paziņoja “Amnesty International”.

Orbāns, kurš atrodas pie varas Ungārijā kopš 2010.gada, palielinājis savu kontroli pār medijiem un stingri iestājies pret imigrāciju, kā dēļ nonācis domstarpībās ar Eiropas Savienību (ES).

Kampaņā pirms parlamenta vēlēšanām aprīlī Orbāns lika uzsvaru uz imigrācijas problēmām un apsūdzēja Sorosu un viņa atbalstītās nevalstiskās organizācijas centienos graut Ungārijas kristīgo kultūru, pārpludinot valsti ar imigrantiem.

Soross šīs apsūdzības vairākkārt noliedzis.

LA.lv