×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
15. marts, 2017
Drukāt

Ungārijai patvēruma meklētājiem jāmaksā 10 000 eiro (6)

Foto - AFP/LETA. Ilustratīvs attēlsFoto - AFP/LETA. Ilustratīvs attēls

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) likusi Ungārijai maksāt 10 000 eiro diviem patvēruma meklētājiem no Bangladešas, jo 23 aizturēšanas dienu laikā viņi nav bijuši pasargāti no pazemojošas izturēšanās. Ungārija ECT spriedumu raksturojusi kā “neticamu”.

Abi bangladešieši Ungārijas robežpilsētā Reskē ieradās 2015.gada septembrī, ceļojot pa nelegālās imigrācijas “Balkānu maršrutu”. Viņi tika aizturēti uz vairāk nekā trim nedēļām un tad nogādāti atpakaļ Serbijā.

“Prasības iesniedzējiem nebija faktisku garantiju tikt pasargātiem no tā, ka viņi tiek atstāti neaizsargāti no reāliem riskiem būt pakļautiem necilvēcīgai un pazemojošai attieksmei,” teikts ECT spriedumā, kurā arī norādīts, ka, ierodoties Ungārijā, bangladešieši nonākuši cietumam līdzīgos apstākļos.

Prasības iesniedzējiem nav nodrošināta piekļuve cilvēkiem no ārpasaules, arī ne juristiem, viņiem nav sniegta adekvāta informācija par patvēruma piešķiršanas procedūrām.

Vienam bangladešietim iedota brošūra, tomēr arī tam nav bijis nekādas jēgas, jo šis cilvēks bijis analfabēts, norādīja tiesa.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vai tad Bangladešā ir karš?Lai tik tinas atpakaļ

  2. Nesaprotu vienu kadel mus piespiez sos teroristus izvarotajus galvgriezejus milet ar varu ,lai mil tie kam vini vajadzigi bet visiem nav ko uszpiest lai vacas no kurienes nakusi.

  3. Varbùt arì Ukrainai jàmaksà zaļajiem cilvèciņiem jo viņus neviesmìlìgi uzņèma? Pilnìgs absurds.

  4. LAI TIK VACAS UZ SAVU ETNISKO DZIMTENI JA TADA IR MERKELIENE IELUDZA TAD LAI ARI UZTUR ,TOS SAVUS TERORISTUS ,LAI PAKLAJ SILTU GULTINU IELIEK BLAKUS KADU MAMZELI.

  5. Kad hokeja komentētājs Ozerovs teica savu ģeniālo frāzi: ”Mums tāds hokejs nav vajadzīgs” ir pagājis laiks un pārfrāzējot – Mums tāda ES nav vajadzīga… Gan tad laikam britiem ir taisnība -tāda ES nav vajadzīga… Tikai tās ES biezpiengalvas laikam nu nekā un tālāk par Briseles logiem neko neredz…
    Vai ES jāuzņem pasaules blandoņas? Un tās skaitās kaut kādas cilvēktiesības? Blandīties pa pasauli?

  6. Kaut kas nenormāls! Neviens viņus nav aicinājis, ierodas nelegāli, un tagad, lūdzu, vēl maksājiet! Vai tas nav piemērs labas dzīves meklētājiem? Vai Bangladešā ir karš? Kas tajā tiesā sēž? Vai pārkāpjot nelegāli robežu, nav jāsēž cietumā? Nu, ja ES tiesa tā lemj, tad nav jābrīnās par BREXIT… nezinu…

Draugiem Facebook Twitter Google+