×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
7. marts, 2012
Drukāt

Ungārijai prasa mēneša laikā veikt grozījumus divos likumos

karogi

Eiropas Komisija pieprasīs Ungārijai mēneša laikā veikt grozījumus divos pretrunīgi vērtētos likumos, ziņu aģentūrai AFP pavēstīja vārdā neminēts avots Briselē.

Ja Budapešta noteiktajā termiņā neveiks grozījumus likumos attiecībā uz datu aizsardzības pārvaldes neatkarību un tiesnešu pensionēšanās vecuma samazināšanu, pret to tiks uzsākts tiesas process Eiropas Savienības Tiesā. Brīdinājuma vēstule, ko Brisele grasās nosūtīt Budapeštai, ir pirmais posms pirmstiesas procesā.

Pirms divām nedēļām Ungārija iesniedza Eiropas Komisijai atbildes uz tās izteiktajām pretenzijām par pretrunīgi vērtētajām konstitucionālajām reformām, kas, pēc Briseles domām, rada draudus demokrātijai. Briseli neapmierināja Budapeštas paskaidrojumi attiecībā uz diviem likumiem. Viens no tiem attiecas uz tiesnešu pensionēšanās vecuma pazemināšanu no 70 līdz 62 gadiem, kas, pēc kritiķu domām, tiek īstenota ar mērķi atbrīvoties no atsevišķiem tiesnešiem. Otrs Briseles neapmierinātību izraisījušais likums attiecas uz datu aizsardzības pārvaldes neatkarību.

Ungārijai grozījumu veikšanai dots mēnesis laika, lai gan parasti šādos gadījumos dalībvalstij tiek dots divu mēnešu termiņš. “No vienas puses, pasākumu ieviešanai noteiktais termiņš tiek uzskatīts par pārāk mazu,” atzina avots. Tikmēr attiecībā uz Ungārijas Centrālās bankas neatkarību Budapeštas sniegtie paskaidrojumi EK ir pārliecinājuši, un pretenziju šajā jautājumā Briselei vairs nav, piebilda informācijas avots.

17. janvārī EK uzsāka juridisko procedūru pret Ungāriju saistībā ar strīdīgus vērtējumus izsaukušajām tieslietu sistēmas, Centrālās bankas un datu aizsardzības dienesta reformām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+