×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. marts, 2013
Drukāt

Ungārijas Centrālās bankas vadītāja amatā iecelts tuvs premjera sabiedrotais

Foto - AFPFoto - AFP

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans valsts Centrālās bankas amatā iecēla savu tuvu sabiedroto, pašreizējo ekonomikas ministru Ģērģu Matolči.

Matolči tiek uzskatīts par cilvēku ar atšķirīgiem uzskatiem ekonomikas jautājumos, kurš ierosinājis lielu daļu no valdības netradicionālajām politikām, tostarp nacionalizēt privātos pensiju fondus un noteiktās nozarēs ieviest tā dēvētos krīzes nodokļus. Taču investori bažījas, ka jaunais Centrālās bankas vadītājs pārlieku koncentrēsies uz Ungārijas izvešanu no recesijas ne tik daudz, cik uz cīņu ar inflāciju.

Matolči aizstās Andrašu Simoru, kura sešu gadu termiņu bieži vien pavadīja domstarpības ar Orbana vadīto valdību par valsts iejaukšanos monetārajā politikā un bankas neatkarībā. Baumas, ka Matolči tiks iecelts Centrālās bankas vadītāja amatā februāra sākumā izraisīja Ungārijas forinta vērtības kritumu. Premjers piektdien pavēstīja, ka Matolči ekonomikas ministra amatā aizstās ministrs bez portfeļa Mihalijs Varga, kurš bijis Ungārijas galvenais pārstāvis sarunās ar starptautiskajiem aizdevējiem. Viņa iecelšanu amatā jau bija prognozējuši analītiķi un finanšu tirgi, kas uzskata, ka tā ir slikta izvēle. “Capital Economics” analītiķi norāda, ka Matolči stāšanos Centrālās bankas vadītāja amatā finanšu tirgi tulkos kā bankas kontroles nodošanu Orbana rokās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+