×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. septembris, 2012
Drukāt

Ungārijas ekspremjers piesaka badastreiku, protestējot pret vēlēšanu likuma grozījumiem

Foto - AFPFoto - AFP

Bijušais Ungārijas premjerministrs Ferencs Ģurčaņs (attēlā) uzsācis badastreiku, šādi protestējot pret plānotajiem grozījumiem vēlēšanu likumā.

“Situācija ir tik dramatiska, un tajā nepieciešami dramatiski politiskie žesti, lai klusā vēlētāju masa varētu izkļūt no apātijas,” pie Budapeštas parlamenta ēkas skaidroja bijušais premjerministrs, kurš kopā ar trim partijas biedriem uzslējis teltis pilsētas centrā.

Premjerministra Viktora Orbana valdība vēlas grozīt vēlēšanu likumu, nosakot, ka vēlētājiem pirms vēlēšanām ir jāreģistrējas. Šobrīd vēlētājiem nav jāreģistrējas, bet gan vēlēšanu iecirknī jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. “Ir nepieņemami, ka kāds, kurš divas dienas pirms vēlēšanām izlemtu balsot, to nevarētu izdarīt,” sacīja Ģurčaņs. Viņaprāt, plānotie likuma grozījumi liegs “simtiem tūkstošiem vai pat miljoniem cilvēku izmantot savas tiesības piedalīties vēlēšanās”. Politiķis solīja, ka viņa badastreiks ilgs nedēļu, un mudināja arī citus iesaistīties šajā protesta akcijā.

2014. gada aprīlī Ungārijā notiks parlamenta vēlēšanas. Saskaņā ar pašreizējo ieceri reģistrēties tām vēlētāji varēs ne vēlāk kā divas nedēļas pirms vēlēšanām. Kopš nākšanas pie varas Orbana vadītāja partija “Fidesz” veikusi ievērojamas reformas, tostarp teju uz pusi samazinājusi deputātu skaitu parlamentā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+