Mobilā versija
-1.9°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
31. oktobris, 2014
Drukāt

Ungārijas premjers atsakās no iecerētā interneta nodokļa

orbans2

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns piektdien paziņoja, ka atsakās no ieceres ieviest interneta datu plūsmas nodokli, kurš izprovocējis plašus protestus.

“Interneta nodokli nevar ieviest tā pašreizējā formā,” Orbāns paziņoja radio sniegtā intervijā.

Premjers sacīja, ka nodokļu likums ir jāmaina un ka janvārī tiks organizētas “nacionālas konsultācijas” par internetu un nodokļiem.

“Mana problēma nav tā, ka cilvēki ir pret kādu nodokli. Cilvēki šeit apstrīd šī jautājuma loģisko pamatojumu. Šādos apstākļos nekas nevar tikt ieviests. Šīs debates ir noskrējušas no sliedēm,” sacīja Orbāns. Viņš piebilda, ka valdība uzskata šo nodokli par tehnisku jautājumu.

Interneta datu plūsmas nodokļa pretinieki pēc Orbāna atteikšanās no tā aicināja piektdienas vakarā sarīkot “svētku” demonstrāciju sociālajā tīklā “Facebook”.

Interneta datu plūsmas nodoklis bija paredzēts valsts 2015.gada budžeta projektā.

Svētdien Budapeštā pret šo nodokli protestēja vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku. Otrdien demonstrācijas pret šo nodokli notika Budapeštā un vairākās citās Ungārijas pilsētās.

Orbāns tiek vainots nosliecē uz autoritārismu, un demonstrācijas organizētāji pauda uzskatu, ka interneta datu plūsmas nodokļa mērķis ir ierobežot valdības kritizētājus, kuri izmanto galvenokārt interneta medijus. Ir arī izteiktas bažas, ka šis nodoklis kaitēs mazajiem uzņēmumiem un apgrūtinās cilvēku pieeju informācijai un izglītības materiāliem, sevišķi nabadzīgākajos rajonos.

Par jauno nodokli 21.oktobrī paziņoja ekonomikas ministrs Mihājs Varga, kurš sacīja, ka tas esot nepieciešams nākamā gada budžeta sabalansēšanai. Ekonomikas ministrija paredzēja, ka jaunais nodokli varētu dot budžeta ieņēmumus 20 miljardus forintu (70 miljonus eiro) gadā.

Likumprojekts paredzēja interneta pakalpojumu sniedzējiem maksāt 150 forintus (0,50 eiro) nodokļos par vienu gigabaitu interneta datu plūsmas, bet ļautu arī kompānijām kompensēt uzņēmuma ienākuma nodokli ar interneta nodokli.

Premjerministra Viktora Orbāna valdība pēdējos gados ir noteikusi īpašus nodokļus banku darbībai, mazumtirdzniecībai, telekomunikācijām un arī enerģētikas nozarē, lai mazinātu budžeta deficītu. Šie nodokļi apdraud dažu ekonomikas nozaru peļņu un satrauc starptautiskos investorus.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+