×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
18. aprīlis, 2017
Drukāt

Ungārijas premjers kritizē Džordžu Sorosu (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, reaģējot uz Budapeštā notiekošiem protestiem pret jauniem likumiem augstākās izglītības un nevalstisko organizāciju jomās, paziņojis, ka šie protesti ir “sekundāri konflikta placdarmi” salīdzinājumā ar viņa cīņu pret imigrāciju.

Budapeštā nedēļas nogalē aptuveni desmit tūkstoši cilvēku atkal izgāja demonstrācijā, nosodot valdības vēršanos pret nevalstiskajām organizācijām un augstākās izglītības likuma grozījumus, kas apdraud ASV miljardiera Džordža Sorosa dibinātās Centrāleiropas Universitātes (CEU) pastāvēšanu. Jaunais augstākās izglītības likums ir izprovocējis plašākos protestus Budapeštā kopš Orbāna un viņa partijas “Fidesz” nākšanas pie varas 2010. gadā. Protesti vērsti arī pret šomēnes parlamentā iesniegto likumu, kas liks nevalstiskām organizācijām reģistrēties kā “ārzemju finansējuma organizācijām”. Orbāns nosauca pašreizējos protestus par “ģenerālmēģinājumu” vēlēšanu kampaņai pirms Ungārijas parlamenta vēlēšanām. “2018. gada vēlēšanas noteiks valsts likteni… vai būs valdība un parlaments, kas kalpo ungāru tautas interesēm, vai tādi, kas kalpo ārzemju interesēm,” teica Orbāns. Viņš ir vairākkārt kritizējis 86 gadus veco Ungārijā dzimušo Sorosu par jaukšanos Austrumeiropas lietās un mēģinājumos izpostīt kontinentu, atbalstot atvērtas robežas un imigrantiem labvēlīgu politiku. “Pretstatā tam mēs gribam aizsargāt Eiropas būtību, mēs negribam aizstāt mūsu kristīgo civilizāciju ar cita veida civilizāciju,” teica Ungārijas valdības vadītājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Soross pieder kurai etniskai grupai? Kura etniskaa grupa grib paareejo cilveeci pataisiit par bruunu nedomaajoshu masu, kuru ir viegli valdiit un izmantot?

    • tās parazitējošās “etniskās grupas” ir atmaskojamas, liekamas pie “kauna staba” un izolējamas no visas pārējās – etniski integrēto tautu sabiedrības. Un tādi parazītu lobiji nebūtu pieļaujami!

Draugiem Facebook Twitter Google+