×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
24. septembris, 2012
Drukāt

Ungārijas premjers Orbans slavē Kubiļu

Foto - AFPFoto - AFP

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, kurš ieradies vizītē Lietuvā, slavēja Lietuvas ekonomiskos panākumus un sacīja, ka vēloties pamācīties no šīs Baltijas valsts valdības vadītāja Andra Kubiļus.

Ungārijas valdības vadītājs sacīja, ka lietuvieši “pat nezinot, cik viņi ir laimīgi”, jo viņiem esot ekonomiskā brīvība un valsts parāds ir zem 40 procentiem no iekšzemes kopprodukta (IKP). Ungārijas valsts parāds ir daudz lielāks jeb 70 procenti no IKP, pastāstīja Orbāns. “Mēs Ungārijā arī gribētu, lai mums būtu tāds ekonomikas pieaugums, kādu esat sasnieguši jūs Lietuvā. Mēs diemžēl pagaidām cīnāmies ar lejupslīdi. Mēs ļoti vēlētos, lai mūsu valsts parāds būtu tāds pats kā jūsējais,” atzina Orbāns. “Katrs cilvēks dzīvo savā pasaulē un no turienes skatās uz pārējo pasauli. Tāpēc es domāju, ka lietuvieši pat nezina, cik viņi ir veiksmīgi. Lietuvieši ir brīvi. Un viņiem ir ļoti grūti iedomāties to cilvēku brīvību, kuri ir ekonomiski nebrīvi,” emocionāls savos izteikumos bija Ungārijas premjers. Viņš arī pauda pārliecību, ka Ungārijai valsts jautājumu risināšanā būtu lietderīga “mierīga pieeja”, kādu demonstrē Kubiļus. “Iespējams, šāda jūsu premjera pieeja būtu vairāk veiksmīga Ungārijā. Es uzskatu, ka mums vajadzētu to pamācīties un nākotnē mēģināsim pārņemt iegūtās mācības,” klāstīja Orbāns.

Savukārt Kubiļus norādīja, ka katrai valstij ir savas atšķirības un atbilstīgi tām tiek izvēlēta attiecīga ekonomiskā politika. “Baltijas valstu lēmumi 2008.‒2010. gadā ir labi zināmi. Lai gan tie bija sāpīgi un nepopulāri, tie atnesa mums pietiekami intensīvu ekonomikas pieaugumu un parādu samazinājumu,” atgādināja Lietuvas valdības vadītājs.

Divu dienu vizītes laikā Orbāns Lietuvā tiksies arī ar Seima priekšsēdētāju Irēnu Degutieni, kā arī apmeklēs Viļņas universitāti, kur uzrunās Lietuvas un Ungārijas intelektuāļu forumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+