×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. decembris, 2015
Drukāt

Unikāla atkaltikšanās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kristaps Bergs

Ceturtdien, 10. decembrī,  pulksten 19 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē būs unikāla iespēja baudīt Vīnē dzīvojošā, ar izcilu talantu apveltītā un plašu starptautisku atpazīstamību iemantojušā latviešu čellista Kristapa Berga (attēlā) solokoncertu.

Vakara gaitā skanēs Johana Sebastiāna Baha, Ludviga van Bēthovena, Pētera Vaska un Fēliksa Mendelsona skaņdarbi. “Man ir liels prieks par to, ka programma būs ļoti daudzpusīga – tajā iekļauta, piemēram, Pētera Vaska “Grāmata čellam” – skaņdarbs, ko reiz spēlējusi mana māte, kura arī ir čelliste,” sarunā ar “Kultūrzīmēm” saka Kristaps Bergs. Skanēs divas sonātes klavierēm un čellam – J. S. Baham tā bija pēdējā un F. Mendelsonam – pirmā. K. Bergs teic – viņam tas licies simboliski arī tāpēc, ka tieši Mendelsons savulaik izcēlis gaismā J. S. Bahu, jo viņa laikā vairāk tika runāts par dižā komponista vecāko brāli Johanu Kristofu. Māk­slinieks sevišķi gandarīts, ka Rīgas publikas priekšā viņam būs iespēja uzstāties ar izcilo pianisti Elīnu Bērtiņu.

Kristaps Bergs dzimis pirms 29 gadiem Rīgā mūziķu ģimenē. Pirmās čella spēles iemaņas ieguvis pie Ņinas Kalmes. Viņa skolotājas Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā bijušas Ligita Zemberga, Eleonora Testeļeca un Diāna Ozoliņa. Kā solists debitēja pirms desmit gadiem Lielajā ģildē ar Andri Nelsonu pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) diriģenta pults. 2006. gadā Kristaps sāka studēt Vīnes mūzikas un mākslas universitātē, kur viņa skolotāju vidū bija arī profesors Rein­hards Latzko un slavenais čellists un diriģents Heinrihs Šifs. Piedalījies arī Mstis­lava Rostropoviča, Dāvida Geringa, Fransa Helmersona, Annera Bilsmas un Valtera Despalja meistarklasēs. Kristaps ir izcīnījis uzvaras vairākos starptautiskos konkursos, arī prestižajā Johannesa Brāmsa konkursā Austrijā (2008). Kā solists un kamermūziķis kāpis uz prestižākajām pasaules skatuvēm – “Carnegie Hall” Ņujorkā, “W. Disney Hall” Losandželosā, Amsterdamas “Concertgebouw”, “Royal Albert Hall” un “Royal Festival Hall” Londonā, sadarbojies arī ar Idu Hendeli, Eduardu Šmīderu, Kristianu Altenburgeru, Natāliju Prišepenko, Pēteri Vasku, Džovanni Sollimu un citām izcilām kultūras personībām.

Šobrīd Kristaps ir brīvmākslinieks, un viņa talanta priekšā ir visa plašā pasaule. Vaicāts par muzikālo saikni ar Latviju, viņš atzīst, ka līdz šim tā nav bijusi tik cieša, kā vēlētos. Nākamo reizi viņu Rīgā sastapsim jau februārī, kad māksliniekam paredzēti divi koncerti kopā ar LNSO.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+