Mobilā versija
Brīdinājums -2.9°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
22. aprīlis, 2016
Drukāt

Unikāla iespēja noskatīties deju, kas tiek izpildīta tikai sultāna pilī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākamajā nedēļā, 26. un 28. aprīlī Mākslas muzejā “Rīgas Birža” norisināsies krāšņas Indonēzijas kultūras dienas “Etamas zemes mantojums”, piedāvājot iepazīties ar Austrumkalimantānas provinces mūziku, deju un tērpiem, LA.lv uzzināja muzejā.

Austrumkalimantāna ir otrā lielākā Indonēzijas province, kas atrodas Kalimantānas jeb Borneo salā. Vārds “etam” ir sinonīms Austrumkalimantānas (Austrumborneo) apzīmējumam “zeme, pasaule”. Latvijas iedzīvotājiem priekšstatu par šī reģiona kolorīto un dzīvespriecīgo kultūru sniegs divas dejas izrādes, kas norisināsies 26. un 28. aprīlī plkst. 18 Mākslas muzeja “Rīgas Birža” ātrijā.

Indonēzijas kultūras dienu ietvaros Latvijā viesosies Austrumaklimantānas dejotāji, kuri apmeklētājus iepazīstinās ar unikālo Kemindu masku deju, kas vēsturiski tikusi dejota tikai sultāna pilī, karaliskās ģimenes locekļiem īpaši apmācītu dejotāju izpildījumā. Šo deju izpilda arī jauna karaļa jeb sultāna kronēšanas ceremonijā, karalisko laulību vai pēcnācēju dzimšanas svinību laikā un sagaidot sultanātā īpašus viesus. Ar Kutajas sultāna ģimenes atļauju Kemindu masku deja pirmo reizi tiks izpildīta ārpus pils sienām.

Biļešu cena pieaugušajiem 6 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem – 3 eiro.
Koncertā vietu skaits ir ierobežots (zāles ietilpība – 100 sēdvietas), tomēr iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Pievienot komentāru

Aktiera acis pasaka vairāk nekā vārdi. Baibai Indriksonei – 85Lai gan populārajai teātra un kino aktrisei Baibai Indriksonei 22. februārī jau paliks 85 gadi, viņa joprojām trijos teātros spēlē izrādēs un jūtas labi.
Draugiem Facebook Twitter Google+