Mobilā versija
+3.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
17. novembris, 2015
Drukāt

Unikāli: vācu restauratori atritinājuši 2300 gadus senu papirusu

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Vācu restauratori sešās dienās uzmanīgi atritinājuši apmēram 2300 gadu senu ēģiptiešu papirusa rulli, kas savulaik ticis apglabāts līdzās kādam mirušajam.

4,7 metrus garais un 40 centimetrus platais papiruss pagājušajā nedēļā tika atritināts Ķelnes Universitātes pārvadājamajā, no organiskā stikla veidotajā laboratorijā ar 96% gaisa mitrumu.

Mitrums bija vajadzīgs, lai varētu atdalīt tās vietas, kurās papiruss bija salipis kopā.

“Tā bija otrā reize manā mūžā, kad esmu ko tādu pieredzējis,” atzina universitātes Restaurācijas un saglabāšanas fakultātes vadītājs Roberts Fukss.

Papirusa rullis bija apglabāts kopā ar kādu seno ēģiptieti, kura nodarbošanās nav zināma. Tajā sarakstīto tekstu mērķis bija atvieglot mirušā nonākšanu aizsaulē.

“Senajiem ēģiptiešiem nāve nebija tabu. Savas dzīves laikā viņi paši izvēlējās priekšmetus, ar kuriem vēlas tikt apglabāti,” norāda ēģiptoloģe Irmtrauta Munro.

Visā pasaulē saglabājušies apmēram 100 līdz 150 šādu papirusa ruļļu.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+