Mobilā versija
-2.8°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
17. novembris, 2015
Drukāt

Unikāli: vācu restauratori atritinājuši 2300 gadus senu papirusu

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Vācu restauratori sešās dienās uzmanīgi atritinājuši apmēram 2300 gadu senu ēģiptiešu papirusa rulli, kas savulaik ticis apglabāts līdzās kādam mirušajam.

4,7 metrus garais un 40 centimetrus platais papiruss pagājušajā nedēļā tika atritināts Ķelnes Universitātes pārvadājamajā, no organiskā stikla veidotajā laboratorijā ar 96% gaisa mitrumu.

Mitrums bija vajadzīgs, lai varētu atdalīt tās vietas, kurās papiruss bija salipis kopā.

“Tā bija otrā reize manā mūžā, kad esmu ko tādu pieredzējis,” atzina universitātes Restaurācijas un saglabāšanas fakultātes vadītājs Roberts Fukss.

Papirusa rullis bija apglabāts kopā ar kādu seno ēģiptieti, kura nodarbošanās nav zināma. Tajā sarakstīto tekstu mērķis bija atvieglot mirušā nonākšanu aizsaulē.

“Senajiem ēģiptiešiem nāve nebija tabu. Savas dzīves laikā viņi paši izvēlējās priekšmetus, ar kuriem vēlas tikt apglabāti,” norāda ēģiptoloģe Irmtrauta Munro.

Visā pasaulē saglabājušies apmēram 100 līdz 150 šādu papirusa ruļļu.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+