Mobilā versija
+0.5°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
12. augusts, 2015
Drukāt

Unikāls atklājums Baltijas jūras dzelmē – 500 gadus sena briesmoņa galva

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Pie Zviedrijas krastiem Baltijas jūrtā atrasta pirms 500 gadiem nogrimuša dāņu kuģa “Gribshunden” priekšvadņa figūra, raksta Di.se.

Figūra veidota ne kā pūķis vai skaista jaunava, bet gan mītiska briesmoņa galvas formā, kas līdzinās krokodilam vai zobus atņirgušam sunim. Tā griezta kokā, un figūras svars pārsniedz 300 kilogramus. Figūru atklāja jau jūnijā, taču tikai tagad izdevies to izcelt no dzelmes.

Speciālisti pārliecināti, ka figūra rotājusi kuģi “Gribshunden”, kuru viens no vadošajiem jūras arheologiem Džons Adamss (viņš strādājis arī pie britu kuģa “Mary Rose” vraka) nodēvējis par “vienu no svarīgākajiem kuģa vrakiem pasaulē”. “Šis kuģis ir tikpat sens kā Kristofora Kolumba “Santa Marija”, taču saglabājies,” norādīja Adamss.

“Gribshunden” nolaists ūdenī dāņu karaļa Hansa valdīšanas laikā, proti, starp 1481. un 1513. gadu. Tas nogrimis ugunsgrēka dēļ. Neraugoties uz vairākiem gadsimtiem jūras dzelmē, koka figūra lieliski saglabājusies un pēc atsāļošanas tiks izstādīta Blekinges muzejā.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+