×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. maijs, 2014
Drukāt

Unikāls atradums – uziets dinozaurs septiņstāvu mājas augstumā (2)

Foto: ekrānšāviņš no BBC.co.ukFoto: ekrānšāviņš no BBC.co.uk

Argentīnā atklāti kauli dinozauram, kas, ļoti ticams, bijusi vislielākā radība, kāda jebkad staigājusi pa zemes virsu, raksta BBC.co.uk.

Kāds fermeris pirmos kaulus atradis Laflečas tuksnesī, aptuveni 250 kilometrus no Trelevas (Patagonija). Tad pie pētījumiem ķērušies paleontologi, kopumā atrodot daļējus skeletus septiņiem milzu dinozauriem – aptuveni 150 lieliski saglabājušos kaulus.

Balstoties kaulu izmēros, paleontologi secinājuši, ka gigantiskais dinozaurs bijis 40 metrus garš un 20 metrus augsts – aptuveni septiņstāvu mājas augstumā un svēris aptuveni 77 tonnas, tādējādi iepriekšējo lielāko dinozauru – Argentinozauru – pārspēdami par septiņām tonnām.

Zinātnieki uzskata, ka tas ir bijis milzīgs zālēdājs, kurš dzīvojis vēlajā Krīta periodā – 95 līdz 100 mīljonus gadu senā pagātnē.

Jau agrāk bijuši cīniņi par “visu laiku lielākā dinozaura” titulu. Taču līdz šim pētniekiem bieži nācies minēt dzīvnieka izmēru, balstoties tikai pāris kaulos. Tā arī iepriekšējais lielākais – Argentinozaurs – sākotnēji tika lēsts uz simts tonnu svaru, un vēlākos pētījumos “samazināts” līdz 70 tonnām. Taču šoreiz zinātniekiem esot gana daudz kaulu materiāla, lai paļautos uz sākotnējā vērtējuma precizitāti.

Vēl atliek arī atrisināt jautājumu par to, kā saukt jaunatklāto milzu zauropodu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ganjau kad sis kauls ir tikai pirksts no dinezaura kepas

  2. ko tur domaat… GODZILLA!!! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+