×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
9. decembris, 2016
Drukāt

99 miljonus gadu sens dzintars glabā unikālu ieslēgumu – dinozauriņa astes spalvas (1)

Foto: R.C. McKellar, Royal Saskatchewan Museum.Foto: R.C. McKellar, Royal Saskatchewan Museum.

Zinātnieki atraduši unikālu 99 miljonus gadu senu dzintara gabalu, kurā iekusušas bezdelīgas lieluma izmēra dinozaura astes spalvas, raksta “National Geographic“.

Smalkā nepilnus četrus centimetrus garā astīte sastingusi laikā kādā dzintara gabalā, kurš oriģināli atrasts raktuvē Mjanmas ziemeļos, bet pērn Pekinas universitātes paleontologs Lida Sins šo dzintara gabalu pamanījis kādā ielas tirdziņā.

“Es nekad negaidīju dzintarā atrast dinozauru,” Sins sacīja CNN norādot, ka tas bijis “foršākais atradums manā mūžā” un ka šī ir unikāla iespēja aplūkot vissmalkākās detaļas visās trīs dimensijās, nebaidoties nodarīt objektam kaitējumu.

Astes uzbūve skaidri parādot, ka tā piederējusi tieši dinozauram, nevis kādam no agrīnajām putnu sugām, un spalvas, kas to klāj, piemērotas nevis lidošanai, bet gan siltuma uzturēšanai.

Pētnieki devuši atrastajam dinozauriņam vārdu Eva, – pēc astes var spriest, ka tā piederējusi jaunam koelurozauram, kurš nāves brīdī bijis aptuveni bezdelīgas lielumā, bet, ja būtu palicis dzīvs, izaugtu aptuveni līdz strausa izmēriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+